Ботев (Пловдив) победи Берое с 1:0 в мач от efbet Лига

Ботев (Пловдив) спечели почти безпроблемно битката за Тракия

Хидайет Ханкич получава жълт картон.

86′

Разбъркване в наказателното поле на "канарчетата" доведе до удар на Спас Георгиев, на който обаче липсваше сила и точност. Хидайет Ханкич се справи.

83′

Какво спасяване! Влезлият преди секунди Мартин Секулич нахлу на скорост в пеналтерията и шутира по диагонала. Топката беше много добре насочена към близкия ъгъл на Иван Караджов, но вратарят на заралии показа страхотен рефлекс и изби с крак.

Снимка 608167

Източник: startphoto.bg

82′

Точукву Нади е заменен от Самюел Супрайен.

81′

Антоан Бароан е заменен от Mартин Секулич.

73′

Уме Емануел е заменен от Абдулайе Траоре.

Снимка 608165

71′

Гол! Не! Емануел Уме бе изведен и нанесе шут, който порази целта и влезе във вратата. Веднага се чу съдийски сигнал обаче за засада. Попадението бе отменено.

70′

Георги Динков е заменен от Спас Георгиев.

69′

След продължителна атака на домакините, Тодор Неделев се включи на скорост в наказателното поле. Плеймейкърът обаче не успя да нанесе изстрел.

59′

Симеон Мечев е заменен от Божидар Пенчев.

Снимка 608164

56′

Симеон Мечев опитва късмета си от дистанция, но неговият удар е безпроблемно спасен от Хидайет Ханкич.

47′

Серкан Юсеин заменя Йоан Бауренски

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

43′

Антоан Бароан се възползва от грешка на Педро Енрике и отне топката. Той навлезе отляво в наказателното поле, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

33′

Сана Гомес получава жълт картон.

30′

ГОЛ! Па Конате! Дилан Мертенс изведе играча дълбоко в пеналтерията. Конате успя да си октрие коридор за изстрел, след като се справи с двама защитника на заралии и прати топката неспасяемо във вратата. Остана съмнение за засада при ключовото подаване на Мертенс, но съдията Ивайло Ненков се консултира с ВАР и в крайна сметка зачете попадението.

27′

Вини Трибуле бе изведен очи в очи срещу Хидайет Ханкич. Играчът на Берое обаче пропусна. Освен това бе отсъдена и заседа.

21′

Домакините продължават да контролират случващото се на терена и търпеливо чакат грешка в защитата на Берое.

Снимка 608163

14′

Бароан! Футболистът продължава да притеснява защитата на заралии. Той бе изведен в наказателното поле и стреля, но Иван Караджов отби топката. Тя обаче отново стигна до нападателя, който и при втория си опит не успя да я прати във вратата.

12′

Антоан Бароан получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но кълбото прелетя до десния страничен стълб.

8′

Точукву Нади прати извеждащ пас към Уме Емануел, който се опита да прехвърли Иван Караджов. Топката обаче мина встрани от вратата.

Снимка 608162

6′

Домакините са по-активни в първите минути на срещата, но все още не успяват да се доберат наказателното поле на заралии.

2′

Антоан Бароан опита изстрел, но бе блокиран от Макс Челич.

1′

27. Атанас Чернев

Отборите на Ботев (Пд) и Берое се изправят един срещу друг в мача по-известен като "Битката за Тракия". Началният час на сблъсъка е 14:45.

Старши-треньорът на Ботев-Бруно Балтазар няма да може да разчита на Джеймс Ето"о. Причината е, че халфът получи червен картон в срещата срещу ЦСКА. Преди този кръг Ботев заема 10-то място във временното класиране на Първа лига с актив от 20 точки, а заралии са плътно зад "канарчетата" с равни точки, но по-лоша голова разлика.

Джеймс Етоo пропуска "Битката за Тракия"

Камерунският полузащитник получи червен картон в срещата срещу ЦСКА

До този момент двата тима са изиграли 110 мача помежду си в най-високото ниво на българския футбол. В тях "канарчетата" имат положителен баланс над Берое - 41 победи, 30 равенства и 39 загуби. Головата разлика е 172-146 в полза на ботевистите.

И Ботев, и Берое търсят първи успех за годината. В предишните мачове пловдивчани завършиха наравно 0:0 с Локомотив (София) и загубиха от ЦСКА с 1:3. Берое пък загуби с 1:4 от ЦСКА, след което последва равенство 1:1 с Черно море.

Главен съдия на срещата е Ивайло Ненков, с помощници Димитър Русев и Владимир Велев. С ВАР ще се занимават Ивелин Занев и Георги Тодоров. Делегат на БФС е Александър Радовски. Работата на реферите зорко ще следи Димитър Костов.

Берое без част от новите и срещу Ботев (Пд)