Заслужена почивка за лидера на домакините преди финала за Купата на България.

Перейра сменя Димитров.

45′

Играта е подновена.

45+3′

Първото полувреме предложи множество ситуации за откриване на резултата и за двете единайсеторки.

В редиците на домакините най-дейни бяха лидерите на тима Неделев и Димитров. Те изпробваха на няколко пъти шанса си с изстрели от далечна дистанция.

Те се оказаха неуспешни, като дори не се налагаше намесата на вратаря на гостите.

Всяка акция за гостуващия състав пък изглеждаше опасна.

Бригидо и Еуженио бяха най-опасните оръжия на Томаш в половината на съперника. Двамата се надпреварваха да поднасят добри шансове за съотборниците си в нападение или пък сами пробваха да завършат атаките на тима.

Камбуров пък стигна до една от най-чистите възможности за Берое през първата част, като бе добре изведен очи в очи с Кайзер, но стреля в дясната греда на вратата на Ботев (Пд).

Въпреки това старозагорци не спираха да търсят гола и в крайна сметка успяха да стигнат първи до откриване на резултата.

Това се случи в добавеното време на първото полувреме, когато неразбирателство в защитата на Ботев (Пд) поднесе на тепсия топката на Бригидо, който оставен непокрит и необезпокояван, шутира точно за 0:1. Кайзер не успя да помръдне от позицията си.

Така до почивката гостите водят с минимална преднина.

45+2′

Почивка.

45+1′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Бригидо!

Топката не бе добре избита от бранителите на домакините, попадна у оставения непокрит състезател на старозагорци, който я прати в мрежата.

Кайзер дори не помръдна.

44′

Опит за удар от много далеч на Цветков.

Топката дори не бе в близост до целта.

42′

Засада на Бандаловски.

Той праща топката в мрежата, но голът няма да бъде зачетен.

Не е съгласен с отсъждането на страничния съдия футболистът на Берое.

41′

Напрежението сякаш бе потушено в края на полувремето.

Страстите се охладиха, като и двете единайсеторки очакват почивката.

40′

Еуженио опитва изстрел от далечна дистанция.

Не беше опасен той за Кайзер.

Вратарят хваща топката в ръцете си.

35′

Бригидо е съборен в наказателното поле!

Кардосо се оттегля от ситуацията.

Нарушение не е отсъдено.

Повторенията не са категорични, като остават известни съмнения в правотата на взетото решение.

33′

Нов фаул срещу Меледже.

Сериозно малтретиран е състезателят на гостите.

30′

Шут на Неделев!

Топката преминава встрани от целта.

Нов момент на напрежение в полето на гостите.

27′

Меледже и Бандаловски на няколко пъти изнервиха сериозно бранителите на съперника.

Двамата комбинират на висока скорост и правят почти невъзможна намесата на защитниците на Ботев (Пд).

23′

Топката е изчистена на голлинията!

Димитров и Кайзер не се разбраха, Еуженио стреля!

Кълбото бе избито в последната възможна секунда.

18′

Нова възможност за Камбуров!

За пореден път е изведен чудесно зад бранителите.

Изстрелът му не намира очертанията на вратата.

16′

ГРЕДА!

Страхотен шанс за Берое!

Камбуров бе изведен по великолепен начин и стреля технично.

Топката се отбива в дясната греда на вратата, пазена от Кайзер.

Малшанс за старозагорци!

12′

Тонев центрира!

Доре е изпреварен от съперников бранител.

Добра стуация за домакините.

7′

Бандаловски неволно изрита топката в главата на Добрев.

Зачервено е челото на младия талант на "канарчетата".

Той все пак продължава участието си в мача.

5′

Фаул срещу Шопов.

Лошо падна футболистът на домакините.

Оказана му бе медицинска помощ.

4′

Нарушение срещу Желев в половината на съперника.

Ситуацията е в близост до вратата на Ботев (Пд).

Нищо любопитно след изпълнението.

1′

71 Антон Карачанаков 73 Иван Минчев

Ботев (Пловдив) приема състава на Берое в Битка №103 за Тракия днес, от 17:30 часа.

Николай Киров дава шанс за изява на голяма част от резервите, които да докажат, че заслужават повече доверие за в бъдеще. Киров иска да предпази титулярите си от контузии и наказания преди финала за Купата на България срещу градския съперник Локомотив.

Бразилец пред завръщане в игра за Ботев (Пловдив)

Вижте групата на "канарчетата" за Битката за Тракия

Джонатан Перейра попадна в групата, след като до скоро лекуваше контузия. За днешния двубой с Берое наказани са централният защитник Димитър Пиргов и нападателя Антонио Вутов. Той имаше натрупани картони и за да не пропусне финала, си изкара санкцията в предишния мач с Левски.

Кайзер преподписва с Ботев (Пловдив) при триумф за Купата

Стражът иска да играе в Европа

Берое пък ще гони първа победа в Коматево от май 2016 година, когато спечели с 1:0 с гол на Атанас Зехиров, който сега е част от Ботев. Той обаче е с травма и е аут до края на кампанията.

Никита Баранов: Надявам се да продължим с добрата игра

"Дано срещу Ботев (Пловдив) имаме повече късмет"

Заралии се намират в отлична форма. Те загубиха само веднъж - от ЦСКА, в последните си 6 мача - 2 победи и 3 ремита.

Реално и двата отбора са без шансове за третото място, а победа за Берое ще увеличи преднината им пред "канарчетата" на 4 точки в спора за четвъртата позиция.