Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 10 000
90+3′

Край на мача.

Арда победи Ботев (Пловдив) с 3:0 в мач от efbet Лига

Арда с класическа победа над децата на Ботев (Пловдив) и ще играе бараж за Европа

Вижте подробности

85′

Милен Желев получава жълт картон.

84′

Деян Лозев получава жълт картон.

82′

Светослав Ковачев е заменен от Ел Мами Тетах.

81′

ГОЛ! Абубакар Тунгара!

78′

Преслав Боруков е заменен от Ласана Н'диайе.

78′

Радослав Цонев е заменен от Станислав Дюлгеров.

75′

ГОЛ! Светослав Ковачев! Вездесъщият тази вечер футболист отново получи топката в пеналтерията, като се завъртя прекрасно и отправи кинжелен удар, който не остави никакъв шанс на Смъркалев да реагира.

70′

Станислав Работов е заменен от Божидар Сидеров.

70′

Мартин Ситев е заменен от Монир Ал Бадарин.

69′

Ковачев получи свободно пространство, при което реши да се възползва и да стреля от дистанция, но Смъркалев изби страхотно с една ръка. Изглежда ще бъде незабравима вечер за това момче, което успешно се намеси в немалко ситуации пред неговата врата.

67′

Греда! Светослав Ковачев шутира от пряк свободен удар. За късмет на 15-годишният Стефан Смъркалев, кълбото се удари в напречната греда.

Снимка 621245

Източник: startphoto.bg

66′

Мартин Ситев получава жълт картон.

63′

Светослав Ковачев стреля, но ударът му не намира очертанията на вратата.

56′

Умар Сако отправи мощен изстрел, Стефан Смъркалев успя да избие, като напречната греда също помогна за това, топката да не влезе във вратата на домакините за втори път.

54′

Станислав Петков е заменен от Добромир Павлов.

Снимка 621232

50′

Гостите продължават да са по-активни и търсят нови пробойни в защитата на Ботев (Пловдив)

47′

Константин Павлов е заменен от Емил Найденов от тактически съображения.

46′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първото полувреме.

45′

Три минути добавено време.

40′

Димитър Папазов е контузен и заменен от Даниел Гичев.

35′

Абубакар Тунгара стреля с глава, но ударът му бе много неточен.

32′

ГОЛ! Светослав Ковачев! След заучено изпълнение на пряк свободен удар, топката бе подадена на границата на наказателното поле. Там Ковачев стреля, получи се рикошет и кълбото влезе във вратата на Стефан Смъркалев.

30′

Лъчезар Балтанов изпитва болки и получава медицинска помощ на терена.

26′

Владеене на топката - Ботев (Пловдив): 33%, Арда: 67%.

24′

Преслав Боруков! Джунейт Али центрира в наказателното поле. Там Боруков успя да засече с глава, но топката не намери очертанията на вратата.

Снимка 621231

10′

Джунейт Али получава жълт картон.

8′

Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар от около 25 метра, но Стефан Смъркалев успя да реагира и изби.

4′

Лъчезар Балтанов печели притежанието на топката за тима си с успешно единоборство.

3′

Умар Сако стреля с глава към целта, но опитът му бе блокиран.

1′

Начало на мача. Канарчетата спазиха обещанието си и действително започват срещата с 11 българи в стартовия си състав.

77. Илия Юруков

Ботев (Пловдив) и Арда се изправят в последен мач от Втора група на плейофите в efbet Лига. Двубоят на "Колежа" стартира в 19:30 часа.

Срещата определено е по-важна за гостите, които се борят за седмото място и евентуален бараж за Европа. Към момента тима от Кърджали се намира именно там, след като в предишния кръг стигна до ценен успех над основния си конкурент Славия.

Ботев (Пловдив) само с български футболисти в последния си мач за сезона

Това стана ясно след последната тренировка на "жълто-черните"

Днес "небесносините" трябва да преследват задължителна победа, с която ще си гарантират със сигурност битката срещу четвъртия за място Европа. Ако обаче направят равен или загубят днес на "Колежа", то те трябва да се надяват същото да сторят и "белите", които ще играят у дома срещу Локо (София). Ако Арда и Славия са с равен брой точки след днешните мачове, то отбора от Кърджали ще завърши на седмото място.

Ботев от своя страна отдавна знае своята съдба, че ще е последен в групата и няма шанс за по-предно класиране. "Канарчетата" постигнаха най-после първа победа от началото на плейофите в миналия кръг, когато надвиха Локо (София). Те обаче все още нямат дори гол на новия "Колеж" и днес е последният им шанс да сторят това за този сезон.

Засилен интерес към Александър Тунчев

Специалистът има има договор за още един сезон

В предишната среща на собствен терен Ботев направи 0:0 със Славия, преди това обаче имаше само загуби - от Левски, от Лудогорец и от Локо (София), и то все на нула.

Иначе през изминалата седмица пловдивчани се разделиха с някои от основните си футболисти - Па Конате, Самуел Супрайен и Виктор Генев, а в днешната среща отборът ще започне само с българи в стартовия си състав.

Главен съдия на срещата е Станимир Тренчев, с помощници Павлин Михайлов и Тодор Вуков. На ВАР ще бъдат Ивелин Занев и Георги Дойнов, а делегат на БФС е Димитър Велинов. Работата на реферите зорко ще следи Цветан Кръстев.

Славия - Локомотив (София) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Славия търси задължителен успех срещу Локомотив (София)