Най-после малко радост за Ботев (Пд). "Канарите" се поздравиха с първи успех в efbet Лига от месец октомври, след като спечелиха домакинството си на ФК ЦСКА 1948 с 3:2. Селекцията на Азрудин Валентич даде заявка за възход, а също така постигна и сладко отмъщение именно срещу съперника, който го елиминира от осминафиналите за Купата на България.

Ботев (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 3:2 (Развой на срещата по минути)

Драматична битка на Коматево

Нов силен двубой за "жълто-черните" изигра Атанас Илиев. Таранът се разписа отново на два пъти, а през останалото време създаде доста проблеми за Даниел Наумов и защитниците пред него. Тон за успеха пък даде отличният индивидуален пробив на Па Конате.

Снимка 522724

Източник: Официален сайт на Ботев (Пд)

ФК ЦСКА 1948 отново показа старата си слабост при гостувания. В 68-ата минута за тях се разписа Галин Иванов, което ги върна в мача. Но последвалите събития, а и прекалено късния, доста щастлив гол на Бастунов, не им позволи да си тръгнат поне с точка от Коматево.

Лудогорец победи Арда с 1:0 в efbet Лига

Гол в последната секунда доближи Лудогорец до поредна шампионска титла

"Орлите" надвиха Арда по възможно най-драматичния начин, Вандерсон - герой

Ботев (Пд) се изкачи до десетото място във временното класиране с 20 точки. ФК ЦСКА 1948 вече трепери за мястото си в Топ 6 със своите 28 пункта.

Гостите от София стартираха срещата със завидно самочувствие. Нерешителната отбрана на Ботев можеше да си изпати сериозно в деветата минута, когато бърза контраатака на ФК ЦСКА 1948 изведе Георги Русев на изгодна позиция. Младежкият национал на България се нуждаеше от успешен финт срещу Генев, но в крайна сметка стреля само в тялото на добре позиционирания "жълто-черен" капитан.

Снимка 522725

Атанас Илиев напомни, че Ботев ще бъде най-опасен в офанзивен план, именно чрез него. Реда Ребей отправи добро центриране, а таранът намери удобна позиция между Василев и Марин. Насочването му с глава обаче бе разочароващо.

Домакините се добраха до лидерството в мача след попадение на Па Конате в 15-ата минута. Бившият футболист на Розенборг демонстрира непримиримост и се пребори за топката с Венци Василев. Последва страхотен негов рейд, който премина между Марин и Сашо Александров, за да завърши с удар под плонжа на пробвалия се да го блокира вратар Дани Наумов.

Селекцията на Красимир Балъков пробва бързо да възстанови паритета, но срещу себе си срещна петима, подредени в линия, бранители на Ботев. На два пъти новаците в елита си изработиха позиции за стрелба, но Митков не съумя да затрудни Аргилашки.

Снимка 522722

ФК ЦСКА 1948 беше близо до изравняването в 26-ата минута. Денислав Александров напредна по фланга, след което подаде към Митков. Станислав Работов не се намеси никак добре и само "вдигна" удобно кълбото за вражеския нападател. От своя страна, юношата на Лудогорец отигра със странична ножица, която предизвика отлична намеса от Аргилашки.

И след като "червено-белите" си позволиха лукса да направят още един фрапантен пропуск чрез Георги Русев, софиянци бяха наказани подобаващо от своя опонент. Ботев (Пд) удвои своята преднина с втората си класна атака за мача. Димитър Тонев тръгна със самочувствие от центъра, правейки добро двойно подаване с Току. Юношата на "канарите" продължи с отличен извеждащ пас за Атанас Илиев, който не пропусна да се разпише след хубав шут с левия крак.

Проблемите за ФК ЦСКА 1948 се задълбочиха, след като в 32-ата минута Венци Василев даде знак, че не може да продължи срещата заради сблъсък, в който нарани своята глава. Така без време на терена се наложи да влиза Михаил Минков.

Локомотив (Пд) и Берое завършиха 1:1 в двубой от efbet Лига

Силно второ полувреме не помогна на Локо (Пд) за пълен обрат срещу Берое

Мартин Камбуров с гол №249 във футболния ни елит

Дори и след втория гол, събитията на Коматево не се промениха. ФК ЦСКА 1948 продължи да бъде по-активният отбор, но няколкото мелета пред вратата на Ботев така и не стигнаха до връщането на поне едно от попаденията.

Снимка 522721

Ботев (Пд) можеше да завърши полувремето и с класическа преднина. "Канарите" организираха бърза контраатака, която очаквано приключи с пас към Илиев. Таранът използва своята физика и загърби Лазар Марин. Този път обаче решаваща бе намесата на Даниел Наумов, спасил майсторски с крак.

Пускането в игра на Васил Шопов в игра за ФК ЦСКА 1948 веднага донесе освежаване в предните позиции на гостите. Именно играчът с №10 отправи отлично центриране за непокрития на далечната греда Денислав Александров. Крилото обаче не съумя да шутира точно, пращайки кълбото във външната част на мрежата.

Подобно на първата част, контрите на Ботев можеха отново да донесат гол в техния актив. Илиев и Току останаха сами срещу един защитник на ФК ЦСКА 1948. Таранът този път сгреши и вместо да подаде към ганаеца, предпочете да завършва сам и в крайна сметка сгреши.

Снимка 522720

Настоятелността в атака все пак се отплати на "червено-белите". Новаците в еfbet Лига се върнаха в битката, намалявайки до 1:2 в 67-ата минута. Денислав Александров получи топката с гръб към вратата в наказателното поле на Ботев. Крилото изработи отлична ситуация за връхлитащия Галин Иванов. Опитният капитан поведе своя тим с категоричен завършек.

Славия победи Монтана с 2:1 в efbet Лига

Новата звезда на Славия измъкна "белите" от зоната на изпадащите

Питър Макрилос сам донесе изключително важния успех над Монтана

Рискованата игра на ФК ЦСКА 1948 не се оправда и в 87-ата минута интригата приключи. Нападателите на Ботев отново имаха числено преимущество в атака, като този път Атанас Илиев не сбърка за 3:1.

В последните мигове на уж вече спокойния мач, Георги Аргилашки притесни своите съотборници с груба грешка, която доведе до нов гол за ФК ЦСКА 1948. Ангел Бастунов отправи сравнително слаб удар с глава, който беше изпуснат зад голлинията от стража. Всичко това позволи на новаците да сътворят още една атака в оставащите секунди от мача, но тя не помогна за измъкването на чудодейно реми.

Снимка 522719

В следващия кръг Ботев (Пд) има тежко гостуване на друг възраждащ се тим - Етър. ФК ЦСКА 1948 приема на свой терен Ботев (Враца).