Отборите на Ботев (Пд) и Монтана не се победиха във втория неделен двубой от програмата на efbet Лига. Равенството 1:1 пък задълбочи изключителната битка, която се очертава в борбата за оставане в елита през тази кампания.

Идея по-разочаровани от хикса трябва да бъдат гостите, които до 82-ата минута водеха в резултата след попадение на Николай Минков (49"). Появилият се като резерва Мишел Еспиноса обаче отново влезе в ролята на "жълто-черен" спасител, печелейки точката за своя тим с красиво попадение.

Снимка 520792

Източник: Официален сайт на Ботев

Разочарованите домакини имаха своите шансове най-вече до почивката, когато Атанас Илиев удари греда, а веднъж топката бе изчистена от голлинията след удар с глава на Генев.

Царско село победи Ботев (Враца) с 3:0

Царско село разклати стола на Сухия, след като нанесе осма поредна загуба на Ботев (Враца)

"Царете" тотално доминираха

Така Азрудин Валентич продължава да няма победа в официален мач. Ботев остава на 12-то място. Монтана е на позиция №10 в класирането.

Първите минути на Коматево бяха равностойни, а началното предизвикателство в срещата отправиха гостите. Николай Минков изпревари персоналния си пазач и отправи труден за изпълнение изстрел, който намери външната част на пловдивската мрежа.

През първия четвърт час от мача, футболистите на Ботев (Пд) действаха прекалено еднотипно. Момчетата на Валентич разчитаха предимно на центрирания към високите Илиев и Сисе, които не даваха необходимия ефект.

Черно море победи Берое с 2:1 в efbet Лига

Черно море сложи край на негативната серия и се доближи до Топ 6

"Моряците" с важен успех над Берое с 2:1

В 24-ата минута подвижният Тони Тасев се бе преместил по фланга, където съумя да центрира за Николай Минков. Подобно на положението в началото, той отново отправи изстрел, но този път с глава. За негово нещастие, кълбото срещна тялото на гонещия го Марио Младеновски.

Стефан Каменов хвана неподготвена "жълто-черната" отбрана в 35-ата минута, когато изведе Цонков на удобна позиция за може би голова асистенция към Минков. В решителния миг обаче на страхотен шпагат се хвърли новото попълнение на Ботев - Кевин Янсон.

Снимка 520790

Гостите от Монтана поискаха дузпа в своя полза с настъпването на 37-ата минута. Тогава Марио Младеновски легна да чисти с глава изстрел от средна дистанция на Радослав Терзиев, при което май докосна топката и с дясната си ръка. Именно за това апелираха и гостите от "Огоста", но в крайна сметка Иво Андреев даде знак играта да продължи.

Лудогорец победи ЦСКА с 1:0

Лудогорец удари ЦСКА с гол от съблекалнята, "армейците" без удар във вратата

Разградчани се откъснаха на 6 точки пред "червените"

Домакините имаха изключителен малшанс да не поведат в резултата малко преди паузата. Всичко започна с далечен изстрел на Илиев, който бе избит в ъглов удар от Макенджиев. Последваха два последователни корнера, изпълнени от централния бранител Кевин Янсон. При втория шведът пласира отличен пас на близката греда, където Виктор Генев съумя да продължи към вратата на монтанчани. Там обаче бе застанал техният капитан Иван Михов, който изчисти от голлинията.

Снимка 520791

Ботев пропиля още една чудесна възможност в 44-ата минута. Благой Макенджиев изпусна топката при центриране и това даде възможност на Атанас Илиев да отиграе акробатично. Ножичният му изстрел срещна горната греда и тупна върху голлинията, за да бъде и тогава изчистен от Иван Михов.

Славия победи Арда с 3:2

Славия отлепи от дъното след обрат над Арда

Питър Макрилос с два гола за успеха на "белите" с 3:2

На полувремето треньорът на Ботев (Пд) - Азрудин Валентич заложи на сигурното и извади от игра имащия картон Марио Младеновски, за да го замени с младежкия ни национал Станислав Работов.

И след като оцеляха преди паузата, веднага след подновяването на играта, перфектна контра дари Монтана с лидерството в мача. Тасев, Каменов и Башлиев сътвориха чудесна триходова комбинация, от която последва остро подаване към далечната греда за Минков. Нападателят се хвърли на шпагат, а секунди по-късно вече ликуваше като голмайстор.

Снимка 520788

Опитът за бърз отговор на домакините се оказа несполучлив. Всичко за "канарчетата" приключваше с безплодни центрирания в полето на Монтана.

И докато Ботев се мъчеше в офанзивен план, втора прекрасна атака на Монтана можеше да реши мача. Тони Тасев демонстрира страхотен поглед върху играта и пусна прецизен извеждащ пас за Стефан Каменов. Халфът обаче не запази нужното хладнокръвие и стреля в тялото на излезлия да го пресече Аргилашки.

Локомотив (Пловдив) и Етър направиха 1:1 в efbet Лига

Локомотив (Пловдив) вгорчи рождения ден на Крушарски с равенство срещу последния Етър

Драма на "Лаута"

Осем минути преди края, Ботев (Пд) успя да възстанови паритета. А в герой отново се превърна халфът Мишел Еспиноса. Появилият се като резерва футболист получи чудесно подаване от Янсон. Съумя да си проправи път измежду Цонков и Михов, за да забие елегантно своя изстрел в далечния ъгъл на Макенджиев.

Пълният обрат можеше да бъде факт в даденото от съдията продължение. Па Конате проби по фланга и центрира към снажния Сисе, който обаче не впечатли при насочването си с глава.

Ботев (Пловдив) - Монтана 1:1 (Развой на срещата по минути)

Здрава битка на Коматево

В следващия кръг на Монтана предстои регионално дерби с Ботев (Враца). Ботев (Пд) има гостуване на Левски в София.