Когато се е стигало до трети мач между Левски и ЦСКА, макар и бил той предпоследен между двата отбора в сезона, на "сините" не им върви, отбелязва "Меридиан мач".

Феновете на ЦСКА по-активни от тези на Левски при купуването на билети за дербито

До този момент са продадени общо 2500 пропуска за мача

През 2017-а "червените" стигнаха до разгром с 3:0 с голове на Арсенио, Десподов и Каранга.

Иван Зафиров: ЦСКА не може да вкарва голове, но и Левски пукат топката

Копата: ЦСКА не може да вкарва голове, но и Левски пукат топката

"ЦСКА пропиля пореден сезон в първенството"

Година по-късно пък Левски поне успя да не загуби. В един от най-интересните сблъсъци в последните години, двата отбора завършиха 2:2.

До почивката ЦСКА водеше с 2:0 с голове на Рафаел Енрике и Фернандо Каранга от дузпа. През втората част обаче Левски вкара изненадващ гол, изработен от двата бека - Милош Цветкович центрира и Иван Горанов на близката греда вкара с глава. След това Паулиньо изравни и оформи крайното 2:2.

През миналия сезон третият сблъсък завърши 0:0. Запомни се само по една греда за двата отбора - Кристиян Малинов от фаул за ЦСКА и Станислав Костов.

Кристиян Малинов: ЦСКА не се нуждае от мотивация срещу Левски, целта ни е Купата