Лудогорец и ЦСКА са се изправяли общо 17 пъти един срещу друг в Разград за първенството (14) и турнира за Купата на България (3). Любопитното е, че в нито една от тези срещи не е бил отсъждан 11-метров наказателен удар.

В същото време в 19 двубоя в София в двата турнира са свирени 4 дузпи. 3 от тях са в полза на "армейците" и една за разградчани, сочи статистика на "Тема Спорт".

Владо Стоянов: Лудогорец ще победи ЦСКА с 1:0 или 2:0

"Не виждам причина отборът да не е шампион и тази година"

За първи път това се случва на 23 април 2017 година. Бумал открива резултата от бялата точка в средата на второ полувреме, преди Марселиньо да изравни четвърт час преди края. 8 месеца по-късно двата тима се срещат за купата. Моци прави 1:1 от дузпа през първата част, а краен победител са червените след попадение на Кирил Десподов, който сега е в другия лагер, в продълженията. На 11 май 2019-а пък Али Соу се проваля от бялата точка и двубоят завършва при нулево равенство.

За последно дузпа бе отсъдена в заключителните минути на плейофния двубой от миналия шампионат. Кайседо се възползва, оформяйки крайното 4:1.