Берое загуби от Царско село в битката между двата тима от 25-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят под Аязмото завърши при резултат 0:1. В последната минута Андерсон донесе трите точки на гостите с попадение на празна врата.

Домакините заемат 5-о място във временното класиране с актив от 36 точки, а гостите са осми, с 31 пункта.

Снимка 528063

Източник: Официален сайт на Берое

Водещият голмайстор на заралии до този момент - Мартин Камбуров се появи на терена през вторите 45 минути, но нямаше късмет да се разпише.

Треньорът на домакините Димитър Димитров е поставен под напрежение, като постът му изглежда все по-несигурен, а за негов заместник вече се спрягат различни варианти.

Берое и Димитър Димитров се разделят до дни?

Скоро отборът ще има нов треньор

В най-високото ниво на българския футбол двата тима са играли един срещу друг четири пъти, като "зелено-белите" имат две победи и две поражения. В първия двубой от този сезон, който бе в 12-ия кръг Берое се наложи с 2:0 като гост.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Берое - Царско село 0:1, гол на Андерсон

Мачът стартира в 16:00 часа

Първото полувреме започна по не особено добър начин и за двата тима, с оглед тежките условия за игра.

Над града се изсипа сериозно количество дъжд, което затрудни действията на единайсеторките.

Повече от любопитно за отбелязване бе това, че първото по-сериозно нарушение беше извършено след... 5 секунди игра. Октавио беше повален на тревата и играта временно беше спряна.

Именно фауловете бяха причината през голяма част от времето да не се играе футбол. Ситуациите пред двете врати бяха рядкост, като хлъзгавият терен не спомогна за подобряване на статуквото.

Снимка 528064

Фал и Октавио бяха сред главните действащи лица в състава на Берое, като се опитваха във всеки възможен момент да застрашават вратата на съперника.

Лука пък действаше на границата на засадата на ответния край от игрището, но не получи стопроцентов шанс за изява.

Изстрел на Лебон беляза края на първите 45 минути, но до гол за някой от двата състава така и не се стигна.

Второто полувреме също не беше сред най-впечатляващите за двата отбора през сезона.

Новината за старозагорци бе появата на Мартин Камбуров на игрището след малко повече от 50 минути игра.

Нападателят получи една сериозна възможност за реализиране на попадение, но хвърлилите се пред него защитник и вратар на съперника не му позволиха да прати кълбото в мрежата.

Снимка 528062

И двамата треньори използваха почти всички свои варианти за промяна в първоначалната постройка на своите отбори, но това не доведе до нищо съществено.

Лекарският екип влизаше на терена доста често, като и в тази част имаше сериозен брой прекъсвания на играта заради извършени нарушения, което утежни допълнително случващото се на игрището.

Снимка 528060

В последната минута на редовното време Андерсон бе изведен на празна врата от Емануил Манев и не сгреши, донасяйки трите безценни точки на тима си.

Така Царско село увеличи актива си, а третата поредна загуба на Берое не вещае нищо добро за Херо.