Берое победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в контролна среща, играна в Рила. Олджай Алиев и Мартин Камбуров отбелязаха за "зелено-белите", а Димитър Илиев се разписа от дузпа за "смърфовете".

Локомотив (Пловдив) създаде първата опасност в 5-ата минута, когато Лукас Салинас получи добър пас пред вратата на Берое, но стреля над напречната греда на вратата на Генадий Ганев.

В 11-та минута Кийлън Лебон успя да се измъкне от отбраната на съперника, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Артур Крачун сбърка, подарявайки топката на Кийлън Лебон в 21-ата минута, който намери Олджай Алиев, но той стреля право в ръцете на Илко Пиргов.

Берое поведе с 1:0 в 38-ата минута. Михаил Стоянов пусна отличен пас по дясното крило към Илиян Стефанов, който центрира остро в наказателното поле на Локомотив. Илко Пиргов плонжира, но не успя да пресече центрирането и топката попадна в Олджай Алиев, който вкара в опразнената врата.

Берое стартира лагера в Банско с първа тренировка

На 30 юни ще играят с Локо (Пд)

Берое организира много добра атака в 52-ата минута, когато Кийлън Лебон пусна извеждащ пас към Мартин Камбуров, а той стреля, но Илко Пиргов спаси.

Пет минути по-късно Джунейт Али подаде към Мартин Камбуров, който обработи топката и стреля, но Илко Пиргов отново се намеси.

Съдията Станимир Тренчев свири дузпа за Локомотив Пловдив в 59-ата минута, след като Иван Гошев фаулира откъсналия се сам срещу него Георги Минчев. Зад топката застана Димитър Илиев, който реализира отсъдената дузпа, пращайки топката в десния ъгъл на Гошев

Берое отново излезе напред в резултата с 2:1 в 73-ата минута. Джунейт Али центрира в наказателното поле на Локомотив, където Мартин Камбуров се извиси над всички и с глава вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

По-късно тази вечер очаквайте репортаж от двубоя!

Берое: 12. Генадий Ганев (46′ - 1. Иван Гошев) 14. Михаил Стоянов (66′ - 3. Мирослав Енчев), 3. Мирослав Енчев (46′ - 24. Ефе Али), 15. Георги Динков (46′ - 29. Камен Хаджиев), 19. Александър Василев (46′ - 4. Христо Митев), 18. Серкан Юсеин (46′ - 17. Реян Даскалов), 77. Божидар Пенчев (46′ - 28. Симеон Мечев), 73. Илиян Стефанов (46′ - Александър Цветков), 21. Кийлън Лебон (66′ - 91. Олджай Алиев (76′ - Илиян Стефанов), 7. Кукула (46′ - 9. Мартин Камбуров), 91. Олджай Алиев (46′ - 2. Джунейт Али)