Турнир: efbet Лига Стадион: "Ивайло", гр. Велико Търново Зрители:
90+10′

КРАЙ НА МАЧА!

90′

ГОЛ ЗА СПОРТИСТ ИЛИ ПЪК НЕ! Богдан Костов центрира много добре към Георги Николов, който прати топката в мрежата, от Берое претендираха, че е имало нарушение на играча в атака като е задържал Челич. Никола Попов разгледа ситуацията и прецени, че попадение няма!

78′

След изпълнение на фаул, Павлин Чиликов се извиси и стреля с глава, но вратарят отново бе на висота и спаси!

70′

Тонислав Йорданов бе заменен от Кръстев.

66′

Борис Димитров и Владимир Семерджиев отстъпват местата си на Тазути и Чатов.

61′

Възможност за "шоколадите"! Русинов засече с глава центриране и свали към Николов, защитата на старозагорци не реагира и той стреля, но Гошев улови.

60′
Снимка 621899

Източник: startphoto.bg

55′

Доста бавно темпо на игра. Притежание на топката - 70% на 30% в полза на старозагорци.

50′

Симеон Мечев опита плътен изстрел, но неточен.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′
Снимка 621890

35′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ!  След изпълнение на пряк свободен удар, Божидар Пенчев засече от воле, вратарят Величков изби, но право в краката на Уерди Мара, който нанесе хубав удар, с който наказа лошото излизане на стража и прати топката в мрежата за 1:0.

31′

Възможност за тима от Своге! Борислав Димитров напредна отляво, навлезе в наказателното поле и пусна успоредно към Георги Николов, но вратарят Гошев засече преди топката да достигне до нападателя на "шоколадите".

26′

24′

Сана Гомес центрира отлично отляво, но нямаше негов съотборник, който да засече топката към вратата на тима от Своге.

21′

Русинов си освободи пространство и опита удар от дистанция, но Гошев улови.

20′
Снимка 621883

16′

Гомес Сана центрира в наказателното поле, но играч на Спортист изби в корнер. Мечев изпълни, но стражът на втородивизионния тим - Величков се намеси и не позволи да бъде застрашен вратата му.

10′
Снимка 621881

6′

Равностойни първи минути. Берое отправи един удар към вратата на "шоколадите" чрез Симеон Мечев, но топката излезе в аут

1′

44 Атанас Йорданов 14 Лукас Мартинс

Отборите на Берое и Спортист (Своге) се изправят днес от 19,00 часа на стадион "Ивайло" във Велико Търново в баража за оставане/влизане в efbet Лига за следващия сезон.

Битката ще бъде ръководена от рефера Никола Попов.

Старозагорци стигнаха до този мач, след като финишираха на 14-а позиция в крайното класиране на елита. Треньорът Николай Киров беше освободен, а в днешния мач съставът ще бъде воден от екипа Веселин Пенев, Иван Желев и Мирослав Радев.

Предстои четвърти бараж на "Георги Аспарухов"

"Сините" винаги са ликували на "Герена"

Спортист от своя страна финишира на пета позиция във Втора лига, но къй като на по-предни места завършиха дубълите на ФК ЦСКА 1948, който стана шампион, и на Лудогорец приключил трети, взе квотата за баража за влизане. С директна промоция се поздравиха Етър и Крумовград.

Мачовете от баражите предлагат доста емоции за феновете и се очаква и днешната среща да не направи изключение.