Берое победи с 4:2 във втората си и последна контрола от предсезонната подготовка. Елиаш откри с два гола в 12-ата и 15-ата минута с глава. Отново с глава в края на първата част се разписа и Жуниор Мапуку.

Две от попаденията бяха след асистенции на Милисавлевич, а центрирането за първия гол дойде от Спас Делев. Един гол добави Станислав Костов в 80-ата минута след мълниеносна контраатака за „Берое“. Динко Станчев вкара за „Дунав“ в 88-ата минута на мача, а Николай Колев добави един гол в 90-ата. В 4-ата минута Веселин Пенев отправи удар от границата на наказателното поле, но Радосвет Христов улови.

Три минути по-късно Георги Чакъров стреля от пряк свободен удар, но топката срещна тялото на Игор Джоман, който изчисти. В 8-ата минута Неманя Милисавлевич изпълни пряк свободен удар, центрирайки кълбото в малкия пеналт, където извисен над всички бе Георги Божилов, който засече с глава, но кълбото срещна страничната греда, а в последствие Иво Иванов игра с топката, но страничният арбитър маркира засада.

Три минути по-късно след меко центриране на Георги Божилов стража Радосвет Христов бе излязъл непредвидливо напред, но топката напусна терена в ъглов удар. В последствие центрираната от Спас Делев топка попадна директно върху главата на Елиаш, който от непосредствена близост се разписа за 1:0.

В 14-ата минута невероятна многоходова акция премина през почти всички състезатели в зелен спортен екип, завърши с центриране на Неманя Милисавлевич, но футболист на гостите изчисти от голлинията в ъглов удар. Неманя Милисавлевич центрира от корнер, заложен вдясно от вратата, в 15-ата минута. Отново на правилното място пред рамката бе Елиаш, който засече отблизо с глава, за да покачи на 2:0.

Ивайло Раденцов изпълни пряк свободен удар, но топката рикошира в бранител на „Берое“ и напусна пределите на терена в ъглов удар. В 19-ата минута Георги Божилов проби от дясно и центрира в наказателното поле, където Жуниор Мапуку бе отлично пласиран и засече с глава, но Радосвет Христов изби с върха на пръстите си.

Минута след това Георги Божилов отправи удар от далечна дистанция, но топката срещна тялото на Жуниор Мапуку и отклони нейната траектория. В 22-ата минута Неманя Милисавлевич стреля от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда. В 27-ата минута Веселин Пенев центрира отляво в наказателното поле, където Жуниор Мапуку плонжира, за да засече и го направи, но топката премина на около метър покрай целта. Атанас Атанасов центрира от фаул в малкото наказателното поле в 30-ата минута, където двама играчи на гостите се озоваха пред празната врата, но Иво Иванов успя да изчисти кълбото пред техния поглед.

Резултатът стана 3:0 за „Берое“ в 43-ата минута когато Неманя Милисавлевич центрира в малкия пеналт, където отлично пласиран бе Жуниор Мапуку и конгоанецът се разписа с глава за 3:0. В 45-ата минута след грешка на Самир Аясс в половината на домакините Преслав Будинов излезе на чиста голова позиция, но изстрелът му от границата на наказателното поле бе уловен от Благой Макенджиев.

В добавеното време на първата част Георги Божилов засече центриране от ъглов удар на Неманя Милисавлевич, но не намери рамката на вратата. След почивката, в 47-ата минута Илко Пиргов улови без проблеми изстрел на Преслав Будинов от границата на наказателното поле. Шест минути по-късно пробив на Спас Делев по левия фланг завърши с изстрел на крилото отблизо, но стражът на гостите изби в ъглов удар.

В 54-ата минута Антон Огнянов центрира от фаул в наказателното поле на гостите, но топката прехвърли всички играчи в пеналта и напусна в аут. Минута след това Георги Андонов се озова на стрелкова позиция в дясно по фланга, но изстрелът му в последствие не намери очертанията на вратата. В 60-ата минута Юлиян Ненов стреля от дъгата на наказателното поле, но не успя да намери целта, пазена от Илко Пиргов.

Георги Динков отправи удар на границата на наказателното поле в 62-ата минута, но бе неточен. В 66-ата минута Атанас Атанасов центрира от пряк свободен удар в малкото наказателно поле, където Преслав Будинов засече с глава, но къбото мина далеч от рамката. В 70-ата минута Венелин Филипов проби по левия фланг и потърси веднага намиращия се вдясно от него Иван Коконов, който стреля директно към целта, но стражът на гостите улавя. Атанас Зехиров проби отдясно в 76-ата минута и центрира към Георги Андонов, чийто удар с глава, обаче, бе неточен.

В 80-ата минута Атанас Атанасов центрира от пряк свободен удар в малкия пеналт, но отбраната на „Берое“ се справи и изчисти. При ответната атака Станислав Костов излезе очи в очи срещу стража на гостите след мълниеносен извеждащ пас и технично го преодолява, за да покачи на 4:0. В 85-ата минута Кирил Личев центрира от пряк свободен удар, заложен вляво от целта.

Георги Динков засече с глава, но изпрати топката над напречната греда. Николай Колев проби отдясно в 88-ата минута и намери веднага непокрития Динко Станчев, който отблизо преодоля Илко Пиргов, за да върне едно попадение. Преслав Будинов изпълни пряк свободен удар в 90-ата минута, но топката среща напречната греда, за да попадне директно в намиращия се на непосредствена близост от нея Николай Колев, който се разписа за 4:2.

Следващият мач на „Берое“ е идния четвъртък, 2 юли, в Клайпеда срещу „Атлантас“ в първи квалификационен кръг на Лига Европа.

Берое (Стара Загора) – Дунав 2010 (Русе) 4:2