Берое и Спартак (Варна) не се победиха в мач от плейофите в групата на борещите се за оцеляване.

Двата отбора направиха 1:1 в Стара Загора, за което могат да съжаляват "соколите", които се нуждаеха от задължителна победа, за да са по-спокойни за спасението си.

Снимка 619706

Източник: beroe.bg

След развоя на този мач Берое е 12-ти с 31 точки, Спартак е на последното място, а пред него са Хебър и Септември.

Така съставът на Димитър Димитров ще трябва да се бори със зъби и нокти в последните два мача и да разчита на развоя на другите срещи, ако иска да играе и през следващия сезон в efbet Лига.

Берое - Спартак (Варна), 1:1, (Развой на срещата по минути)

Драма в Стара Загора

Срещата започна равностойно. В 6-ата минута домакините имаха много добър шанс. Мечев центрира от пряк свободен удар, Челич засече с глава, но Фигейредо успя да я отклони в напречната греда. В 20-ата минута "соколите" успяха да поведат. Виктор Митев успя да отнеме топката и подаде към Лерой Микелс, който намери отлично Евандро, който напредна и прати топката в далечния ъгул на вратата, пазена от Иван Караджов. Домакините имаха претенции за засада при положението, но ВАР потвърди редовността на попадението.

Три минути преди края на първата част топката достигна до Серкан Юсеин, който се обърна и пред границите на наказателното поле стреля и прати кълбото в далечния ъгъл за 1:1.

През втората част имаше доста битка на терена. В 65-ата минута Микелс прати топката в горната греда с далечен изстрел за съжаление на домакините. В 76-ата Кръстев засече с глава след изпълнение на фаул, вратарят изби и Машедо опита добавка, но и неговият изстрел беше неточен.

Снимка 619705

В последните минути "соколите" атакуваха, притиснати от развоя на срещата и последното място, което заемат във временното класиране, но така и не успяха да вземат нещо повече от  точка.