Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители:

Марио получи бърз жълт картон след като се появи преди малко в игра.

84′

Баланюк бе заменен от Жоао Марио

82′

"Соколите" атакуват в последните минути, притиснати от развоя на срещата и последното място, което заемат във временното класиране. Ще успеят ли да вкарат?

76′

Кръстев засече с глава след изпълнение на фаул, вратарят изби и Машедо опита добавка, но и неговият изстрел беше неточен.

73′

Бауренски фаулира Начев. От Спартак претендират за дузпа, но нарушението е било извън наказателното поле.

70′

Владеене на топката: Берое: 54%, Спартак (Варна): 46%.

63′

Тонислав Йорданов бе заменен от Калоян Кръстев

58′

Владеене на топката: Берое: 56%, Спартак (Варна): 44%.

55′

Микелс прати топката в горната греда с далечен изстрел.

52′

Макс Челич получи жълт картон от Иво Андреев.

50′

Лерой Микелс отправи далечен удар, но в аут.

48′

Васил Василев получи жълт картон.

46′

Траоре бе заменен от Сана

46′

Педро бе заменен от Ромарио Мойс

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Топката достигна до Серкан Юсеин, който се обърна и пред границите на наказателното поле стреля и прати кълбото в далечния ъгъл за 1:1!

35′

Равностойна игра в последните минути. Без опасни положения.

28′

Ивей Натаниел опита изстрел, но прати топката далеч от целта.

20′

ГОЛ ЗА СПАРТАК (ВАРНА)! Виктор Митев успя да отнеме топката и подаде към Лерой Микелс, който намери отлично Евандро, който напредна и  прати топката в далечния ъгул на вратата, пазена от Иван Караджов. Домакините имаха претенции за засада при положението, но ВАР потвърди редовността на попадението.

10′

Владеене на топката: Берое: 62%, Спартак (Варна): 38%.

6′

Греда за Берое! Мечев центрира от пряк свободен удар, Челич засече с глава, но Фигейредо успя да я отклони в напречната греда.

1′

77 Божидар Пенчев

Берое и Спартак (Варна) се изправят един срещу друг в мач от 33-ия кръг на efbet Лига. Двубоят е от групата, която ще определи изпадащите във втория ешелон и е с начален час 20:15 в Стара Загора. Главен съдия ще бъде Иво Андреев.

Домакините са на втора позиция в групата на изпадащите с 30 точки, което им дава известно спокойствие, че няма да бъдат намесени в битката за оцеляване. При победа днес заралии ще се спасят от директното изпадане и ще са достатъчно далеч от мястото за бараж.

Берое пусна билети по 2 лева за мача със Спартак (Варна)

Ето информацията

"Соколите" от своя страна нямат избор освен да търсят успеха, тъй като поражението може да се окаже фатално в зависимост от развитието на останалите двубои. Равенството също няма да промени кой знае колко ситуацията им, но при три точки, надеждите за спасение ще се върнат с пълна сила. Към момента Спартак е на последно място с 21 точки, а мястото за бараж е на четири разстояние.