Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители:
90+6′

Край на мача.

Септември (София) победи Берое с 2:1 в мач от efbet Лига

Септември (София) обърна Берое, ВАР отмени изравнителен гол на заралии в края на мача

Вижте подробности

90′

Шест минути добавено време.

87′

Попадението на Колян Кръстев бе отменено. Спас Георгиев стреля от чиста позиция, но футболист на Септември се намеси на голлинията. След това най-съобразитилен бе Кръстев, който успя да вкара топката във вратата. След дълъго разглеждане от ВАР, съдията Радослав Гидженов отмени попадението.

85′

ГОЛ! Мартин Петков! Мартин Ачков пусна към Петков, който с премерен изстрел по земя прати топката зад гърба на Караджов.

84′

Валентин Йосков е заменен от Митко Митков.

79′

Очевидно играчите на двата отбора жадуват да стигнат до победа. Това обаче им играе лоша шега. Действията на футболистите стават все по-прибързани и грешките започват да зачестяват.

76′

Спас Георгиев стреля с глава! Отлично спасяване на Димитър Шейтанов.

73′

Калоян Кръстев от Берое стреля с глава към целта, но ударът му бе блокиран от противниковата защита.

70′

Симеон Мечев открадна топката и напредна опасно. Футболистът пробва късмета си с мощен удар от дистанция. Топката обаче премина встрани от дясната греда на Шейтанов.

68′

Симеон Мечев също е оцветен в жълто.

66′

Айкут Рамадан получава жълт картон.

60′

Валентин Йосков стреля с глава, но ударът му беше много неточен.

54′

ГОЛ! Димитър Костадинов! Симеон Александров напредна отляво и пусна отлично центриране в наказателното поле. Там Костадинов се извиси над всички и с глава прати неспасяемо топката във вратата.

52′

Красимир Станоев е контузен и заменен от Айкут Рамадан.

52′

Тонислав Йорданов е заменен от Калоян Кръстев.

52′

Зария Ламбулич е заменен от Спас Георгиев.

48′

Димитър Костадинов! Футболистът получи отличен пас от Мартин Петков и стреля към вратата. Топката профуча покрай дясната греда.

47′

Атанас Кабов е контузен и заменен от Симеон Александров.

47′

Константин Чешмеджиев е заменен от Мартин Петков.

46′

Начало на втората част.

45+4′

Край на първото полувреме.

45′

Четири минути добавено време.

44′

Себастиан Якубяк е контузен и заменен от Димитър Костадинов.

41′

ГОЛ! Винни Трибулет! Божидар Пенчев подаде към Сана Гомес на лявото крило. Футболистът пусна прострелно центриране в наказателното поле, където Трибулет стреля. Получили се рикошет, но в крайна сметка топката влезе във вратата.

34′

Сана Гомес получи привидно лек удар с лакът и се строполи на земята. Бранителят се опита да обясни на съдята Радослав Гидженов, че ситуацията трябва да се преразгледа, правейки жестове с ръцете за ВАР. Именно заради това футболистът получи жълт картон.

33′

Константин Чешмеджиев получава жълт картон.

32′

Принудителна смяна. Серкан Юсеин е контузен и заменен от Йоан Бауренски.

30′

Мартин Стоянов с опасно центриране отдясно. Топката бе насочена към Атанас Кабов, но защитата на Берое се справи със ситуацията.

28′

Себастиан Якубяк опита фалцов изстел, който обаче срещна стената.

26′

Нарушение срешу Валентин Йосков точно на дъгата на наказателното поле. Отсъден е пряк свободен удар за Септември от удобна позиция.

20′

Симеон Мечев отправи нисък изстрел на метър от дъгата на наказателното пое. Топката се насочваше към десния ъгъл на Шейтанов, но стражът на столичани реагира добре и спаси.

17′

Димитър Шейтанов успешно пресича центриране, насочено към наказателното му поле.

10′

Красимир Станоев овладя топката и шутира от далечно разстояние. Кълбото обаче профуча високо над напречната греда на Иван Караджов.

2′

Симеон Мечев центрира в наказателното поле. Там Педро Енрике засече с глава, но Димитър Шейтанов успява да се намеси с вещина.

1′

10 Димитър Костадинов

Берое приема Септември (София) в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Срещата под Аязмото започва в 12:30 ч. и ще бъде ръководена от Радослав Гидженов.

Преди този мач заралии са на 11-ото място с 20 точки. Септември пък е 14-ти с 16 пункта.

В лагера на Берое няма наказани, а за пръв път Николай Киров ще може да разчита на новите попълнения Зария Ламбулич и Клайдер Машедо.

Добри новини за Берое преди мача със Септември

Старши треньорът на Берое Николай Киров се очаква да може да разчита на последното ново попълнение

Септември има едва 1 победа в последните си 14 мача, което оставя отбора на 13-а позиция с едва 16 точки. Атанас Кабов се завръща в първия състав, което е добра новина за софийския клуб. Все още Септември никога в историята си не е печелил точка в гостуване на Берое.

До този момент двата тима са изиграли 7 мача помежду си в най-високото ниво на българскя футбол, а в тях статистиката показва 5 победи за "Берое" и 2 успеха за "Септември" при голова разлика от 15:9 в полза на "зелените".

През настоящия сезон двата тима се изправиха в мач от 7 кръг в София, който домакините спечелиха с 3:1. Тогава Симеон Александров и Красиан Колев дадоха преднина за Септември, а Стийв Траоре намали точно преди почивката. През втората част Димитър Костадинов оформи крайния резултат.