Берое победи Царско село в мач от 7-ия кръг на efbet Лига. "Зелено-белите" се наложиха с 1:0 в Стара Загора в мач за историята.

Единственото попадение стана дело на Мартин Камбуров, който се превърна в голмайстор №1 в историята на българския футбол. Нападателят вкара 254-ия си гол, задминавайки Петър Жеков.

Домакините владееха инициативата през цялата среща и се отличиха с куп пропуски. "Царете" останаха и с човек по-малко в 55-ата минута, когато Иван Бандаловски бе изгонен с директен червен картон заради фаул срещу излизащия сам срещу вратаря Мартин Камбуров.

Срещата започна хаотично. Домакините владееха инициативата още от първите минути, но положенията липсваха. "Царете" се отбраняваха усърдно и трудно изнасяха топката, показвайки липсва на каквато и да е креативност пред вратата, пазена от Бакер.

Берое - Царско село, мач за историята

След куп пропуски

В 16-ата минута, все пак столичани стигнаха до положение чрез Сашо Александров, който опита далечен, изненадващ удар. Топката мина близо до вратата, излизайки в аут. В 23-ата минута, Берое създаде опасност. Камбуров напредна и подаде, топката достигна вляво до Серкан Юсеин, който намери непокрития Абубакар Тунгара. Роденият в Мали играч стреля мигновено от границата на наказателното поле, но Георгиев улови.

В следващите минути, напрежението при Мартин Камбуров беше видимо. Преследването на рекорда внесе "допълнително олово" в краката му и той вече втори мач се отличи със сериозно пропуски. В миналия кръг срещу Левски, Камбуров също пропусна едно чисто положение и още няколко не чак толкова изгодни.

През втората част действието на терена продължаваше да се развива само в едната половина. Берое атакуваше и създаваше куп пропуски. Вратата на Георгиев изглеждаше като заключена за "зелено-белите".

В 56-ата минута, Иван Бандаловски задържа Мартин Камбуров. Нападателят напредваше и излизаше очи в очи с Георгиев. Ситуацията се разигра малко пред наказателното поле, а реферът Гидженов не се поколеба и изгони с директен червен картон капитана на "царете".

Мартин Камбуров изпълни и стреля по земя като потърси далечния удар на вратата, но Георгиев без особени затруднения спаси.

В 74-ата минута се стигна до най-важния момент в срещата. След върната топка към вратаря Георгиев, той изрита нескопосано, Камбуров дебнеше и стреля, но право в тялото на стража, при добавката на празна врата, опитният стрелец не сгреши и вкара. Така Камбуров стана голмайстор №1 в историята на българския футбол.

40-годишният играч вече отбеляза 254 гола, задминавайки Петър Жеков. Девет минути по-късно нападателят бе заменен под бурните аплодисменти на стадиона, а на негово място се появи Кукула.