Берое сложи край на негативната си серия и отново усети сладкия вкус на победата. Заралии се завърнаха в Топ 6, след като надвиха летящия високо през този сезон тим на Славия с 2:1. Двата отбора изиграха здрав мач в Стара Загора, в който действащо лице отново бе славният футболен ветеран Мартин Камбуров.

Нападателят на домакините реализира своя гол №256 в българския елит, след като в 32-ата минута направи за смях отбраната на съперника за 1:0. Точно час след началото, появилият се Питър Макрилос възстанови паритета след асистенция на Тони Тасев. Трите точки за беройци бяха подсигурени от Абубакар Тунгара, който 20 минути преди края реализира прецизно покрай Светослав Вуцов.

Снимка 555478

Надеждите за поне точка се изпариха от редиците на Славия малко преди финала, когато след преразглеждане с ВАР, директен червен картон получи Ертан Томбак.

По този начин Берое измести Локомотив (Пд) и временно заема шестото място с 24 точки. Славия е на петата позиция с три пункта повече.

Двубоят в Стара Загора стартира сравнително спокойно. Началото бе белязано от лекарската намеса за Абубакар Тунгара, който пострада при единоборство с бранител на Славия. Гостите от София контрираха с футболна ситуация, ала Радослав Кирилов нямаше успеваемост при изстрела си от пряк свободен удар.

Камбуров продължава да чупи рекорди

Нападателят вече е на втора позиция по най-много изиграни мачове в елита

Нещо като положения за славистите се откри в осмата минута, когато Цветков не изчисти по най-умелия начин центриране в беройското наказателно поле. Кемело Нгуена се оказа на точното място и стреля от движение. Кълбото премина на безопасна дистанция от вратата на Ганев.

Светослав Вуцов внимаваше в картинката с настъпването на 21-ата минута. Тогава националът на България излезе навреме и стопира опитите на Мартин Камбуров да се добере до топката и да стреля евентуално към "бялата" врата.

Снимка 555477

Берое създаде интересна ситуация в 25-ата минута. Играещият днес като опорен халф Джонатан Перейра явно бе решил за момент да се върне на обичайната си позиция и от фланга пусна пас около дузпата. Там Камбуров и Лебон не се разбраха кой да играе с кълбото, но грешката се оказа все пак голова възможност, но за връхлитащия Абубакар Тунгара. Африканецът беше разочарован в последния възможен миг, тъй като неговият удар попадна в шпагата на Ертан Томбак.

Мартин Камбуров получи шанс да открие резултата в полза на Берое в 31-ата минута. Фуртадо центрира от крилото, а славният ветеран направи всичко по силите си, за да насочи с глава. Светослав Вуцов обаче реагира адекватно и изби в корнер.

Славистите не си извадиха нужните поуки при пропуска на Камбуров и логично бяха наказани 60 секунди по-късно, когато рекордьорът по попадения в елита увеличи своя актив с още един гол. Омар Камара демонстрира бързи крака в полето на столичани, след което последва пас към капитана на домакините. Марто пое с гръб към вратата, ала само едно замахване му бе достатъчно, за да неутрализира Нгуена и Виячки, а след това да насочи към незащитения от Вуцов десен ъгъл.

Отговорът на Славия не закъсня и възпитаниците на Загорчич можеха да изравнят в 34-ата. Гостите се възползваха от бързината на Радослав Кирилов и №10 напредна на висока скорост, за да отправи удар по диагонал. Ганев се протегна максимално, а движещата се по тревата топка премина опасно близо до неговата дясна греда.

Снимка 555475

Динамичните атаки под Аязмото продължиха с нов шанс за беройци. Камбуров пак се измъкна от далеч по-младия Андреа Христов. Този път нападателят явно подцени ситуацията в 37-ата минута и стреля прекалено слабо в обсега на Вуцов.

Минута преди паузата далеч по-малогабаритният Тони Тасев показа характер и не загуби топката при единоборството си с Цветков. След това бившият футболист на Монтана пробва много авантюристичен шут от нулев ъгъл, търсещ по-скоро грешка на Генадий Ганев, отколкото негово лично гениално изпълнение. Всичко завърши със спечелването само на ъглов удар за Славия.

Берое - Славия 2:1 (Развой на срещата по минути)

Камбуров и Тунгара помогнаха за ценен успех на заралии

Малко след подновяването на играта Златомир Загорчич опита да промени развоя на събитията със смяна. Ветеранът Дарко Тасевски беше заменен от Питър Макрилос.

Снимка 555474

Златомир Загорчич имаше основна "вина" за това Славия да изравни след точно час футбол в Стара Загора. Пуснатият от него в игра Питър Макрилос го зарадва с попадение за 1:1. Австралиецът получи хубав пас от Тони Тасев, а поемането му елиминира Омар Сако. След това за крилото предстоеше по-лесното и плътен шут не остави никакъв шанс на Ганев.

Берое върна лидерството си в този двубой точно 10 минути по-късно. Кийлън Лебон разсече отбраната на славистите с отлично подаване за Абубакар Тунгара. Атакуващият халф навлезе диагонално в полето на "белите" и с много техничен изстрел матира Вуцов за 2:1. При тази ситуация африканецът можеше дори и да търси пас към непокрития Камбуров.

Положението за Славия стана още по-тежко, след като софиянци останаха с човек по-малко в 80-ата минута. Реферът Георги Иванов първоначално показа жълт картон на Ертан Томбак, но след преразглеждане с ВАР, съдията видя бруталността на неговото влизане в краката на Александър Василев и така той заслужено пое към съблекалните още преди последния сигнал.

Снимка 555472

До края Славия не стигна до голова ситуация в своя полза и така най-старият столичен клуб трябваше да се задоволи със своята загуба №4 през този сезон.

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:1 в efbet Лига

Ботев (Пловдив) удари Ботев (Враца) в драматичен мач в Коматево

Двата тима изиграха мач на много високи обороти

В следващия кръг Берое има гостуване на Ботев (Враца). Славия ще има тежко домакинство на Локомотив (Пд).