Берое записа изключително драматична победа над Пирин в последен мач от 2-ия кръг на efbet Лига. Заралии се наложиха с 3:2 в Благоевград след множество обрати, контузии и червен картон за домакините.

Тимът на Петър Колев първи поведе в резултата, а "орлетата" реализираха пълен обрат. В самия край на мача заралии изравниха, а след това вкараха победно попадение, за ужас на феновете, напълнили стадион "Христо Ботев".

Снимка 541547

Източник: Официален сайт Берое

Домакините показаха огромно желание да зарадват публиката, която не бе приемала мач от елита от три години насам. За тяхно съжаление обаче, "орлетата" инкасираха втора загуба след като на старта паднаха от Ботев в Коматево. Берое пък записа втори успех след този над Локомотив (София).

Пирин - Берое, гостите обърнаха

Мачът е днес от 21:00 часа на стадион "Христо Ботев"

Срещата започна вихрено. Още в 7-ата минута, Алиун Фал получи дълъг пас от Стив Фуртадо, Николай Бодуров не успя да го спре и нападателят с левия крак разстреля мрежата на "орлетата" за 0:1.

В 11-ата минута, ВАР разглежда ситуация, при която Реян Даскалов отклони с ръка в наказателното поле. Гидженов поиска сам да изгледа ситуацията и отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Красимир Станоев, който безкомпромисно изпълни и направи 1:1.

В 23-ата минута, Бодуров започна атака в центъра на терена, Станислав Манолев и Станислав Костов си взаимодействаха, а нападателят се измъкна и стреля, за да направи обрата пълен за 2:1.

След половин час игра Пирин понесе тежък удар. Капитанът Николай Бодуров се контузи и бе принудително заменен. Малко по-късно, Станислав Костов изскочи очи в очи с вратаря, но Бакер се справи.

В края на полувремето се стигна до спречкване между двата отбора. Кукула изблъска Дяков на земята и последва меле. Съдията бързо потуши страстите с жълти картони за Кукула и Стилиян Николов. През второто полувреме двата отбора продължиха да се борят доста.

В 47-ата минута, Спас Георгиев изскочи на чиста голова позиция, но ударът му не затрудни Бакер. В 63-ата минута, Кукула бе изведен сам срещу вратаря. След съприкосновение със защитник той се строполи на тревата, но Гидженов бе категоричен, че дузпа няма.

Снимка 541546

В края на мача, домакините останаха с човек по-малко след като Спас Георгиев получава втори жълт картон за неспортсменска проява и е отстранен.

След последвалия фаул гостите изравниха. Омар Само засече с глава разстрелвайки мрежата на Георгиев за 2:2.

В 90-ата минута Али засече подаване на Стефанов и направи 2:3.

В добавеното време, Берое владееше и имаше шанс за още едно попадение, но и това бе достатъчно за трите точки от Благоевград.