Берое постигна минимален успех над Пирин 1:0 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Симеон Мечев донесе победата на днешните домакини с попадение във втората минута. Така "заралии" са на 10-та позиция с 27-точки, доближавайки се на две от 9-ия Ботев (Пловдив). "Орлетата" пък продължават да заемат 14-то място с 21 пункта в актива си.

Снимка 616305

Източник: startphoto.bg

Домакините стартираха срещата по възможно най-добрия начин, след като успяха да оползотворят първата си атака едва във 2-та минута. Халфът Симеон Mечев се оказа на правилното място, когато при удар стражът на гостите Янко Георгиев се намеси неубедително, а кълбото попадна в аса на "заралии", който от близка дистанция нямаше как да сгреши.

През първата част липсваха интересни ситуации, освен в края на първото полувреме. Тогава "орлетата" бяха много близо да възстановят паритета, тъй като топката бе центрирана коварно в наказателното поле, където се получи карамбол, предизвиквайки смут в защитата на Берое, ала никой играч на благоевградчани не съумя да я засече.

Снимка 616304

Определено почивката беше подействала благоприятно на подчинените на Христо Янев, които създадоха опасно положение в началото на втората част. В 48-та минута Димитър Тонев с изпълнение от границата на наказателното принуди Иван Караджов да прави спасяване.

Берое можеше да удвои аванса си в продълженията на мача. Халфът Спас Георгиев превзе празното пространство пред себе си, нанесяйки тежък удар, париран от Янко Георгиев. Впоследствие именно Георгиев с глава опита да изравни резултата.