Берое победи Локомотив (Пловдив) с 3:1. Старозагорският тим спечели контролата между двата отбора, която се игра на стадиона в парк "Лаута".

Това бе неофициалният дебют на Александър Тунчев начело на Локо.

Головете за старозагорци отбелязаха Карлос Охене, Кукула и Еривалдо, а почетното попадение за домакините вкара Лукас Салинас.

Александър Тунчев хвърля повиканите таланти в битка още днес?

"Смърфовете" приемат на "Лаута" Берое за контрола

Джуниет Али центрира в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 35-ата минута, след което се получи рикошет в крака на Милош Петрович и топката кацна на напречната греда на вратата на Илко Пиргов и излезе в корнер.

Берое поведе в резултата в 38-ата минута, след като Илко Пиргов допусна много груба грешка. Алиун Фал открадна топката от Пиргов, след което подаде към Кукула, а той след това намери Карлос Охене, който вкара в опразнената врата.

Локомотив (Пловдив) отпрати Степан Вего

Класата му не се отличава с нищо от тази на останалите

Берое удвои своята преднина в 51-ата минута. Крум Стоянов центрира в наказателното поле на Локомотив, където Кукула бе оставен непокрит и с удар от въздуха прати топката във вратата на Илко Пиргов.

Локомотив Пловдив намали изоставането си в 61-ата минута - 1:2. След грешка в средата на терена за Берое, Лукас Салинас направи много добър пробив, финтира Георги Динков в наказателното поле на гостите и вкара топката във вратата на Генадий Ганев.

Петима юноши в групата на Берое за контролата днес

Утре съставът на Берое до 19 г. се изправя срещу Левски в среща от Елитната група

Съдията Владимир Вълков изгони с втори жълт картон в 73-ата минута Кристиан Гомис. Защитникът на Локомотив Пловдив влезе грубо в краката на Кукула. На мястото на Гомис в игра се появи младият Петър Петров.

Берое отбеляза трети гол в 87-ата минута. Божидар Пенчев отправи хубав удар, който Кристиан Томов успя да отрази, но при добавката Еривалдо не пропусна да вкара.