Берое успя да постигне безценна победа срещу състава на Локомотив Пловдив с 2:0 в сблъсък от 8-ия кръг на efbet Лига. Абубакар Тунгара изведе заралии напред в 62-а минута, а в третата минута от добавеното време той оформи и крайния резултат.

След няма и 60 секунди на мача Берое получи страхотен шанс за гол. След ценриране на Стив Траоре, Абубакар Тунгара се оказа на чиста позиция на точката на дузпата, но Динко Хоркаш спаси по отличен начин.

Берое - Локомотив (Пловдив) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 21:00 часа

В следващите минути обаче "смърфовете" поизравниха играта. В 19-а минута Боруков намери с хубав пас Карагарен на стрелкова позиция, но крилото шутира много неточно.

Последваха още неточни изстрели на Серкан за Берое, но истинските голови положения останаха химера.

Три минути след рестарта на мача Боруков пробва рефлекса на Караджов, но стражът спаси умело. В 60-а минута домакините пропуснаха голям шанс. След извеждащ пас на Траоре към Лукас Мартинс той преодоля Динко Хоркаш, но ударът срещна гредата.

Само две минути по-късно обаче прошка нямаше. След поредната бърза контратака на домакините Тунгара се впусна напред, преодоля двама защитници и прехвърли Хоркаш за 1:0.

Снимка 585463

Източник: startphoto.bg

В следващите минути Берое укроти мача и не даде възможности на Локомотив да погледне към вратата му.

В 85-ата минута Луизиньо намери Лукас Мартинс, който за пореден път стреля, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Снимка 585465

Минута по-късно Локомотив получи дузпа за нарушение на Лукас Мартинс срещу Матеус в наказателното поле, но решението бе отменено от ВАР.

В добавеното време на срещата Абубакар Тунгара отново прати топката в мрежата на "смърфовете", но бе в засада.

Секунди по-късно вече прошка нямаше и Тунгара бе точен за втори път, след като бе изведен сам срещу Хоркаш, като асистенцията отново бе на Симеон Мечев.