Отборът на Берое продължи успешната си серия като гост и победи Етър с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Първа лига.  Антон Карачанаков (38) и Мартин Камбуров (85-дузпа) се разписаха за "заралии", докато Самб Бадара (19) откри резултата за "болярите", който не бяха губили в пет поредни срещи преди този мач.

Берое събра 16 точки след днешния успех и изпревари Левски на третото място във временното класиране. По-късно днес "сините" приемат Септември. Етър е 8-и с десет пункта.

Двубоят на "Ивайло" започна с домакински натиск. Във 2-ата минута Сашо Александров получи добра топката в наказателното поле на Берое, но не успя да нанесе хубав удар и Перниш спаси. Малко след това далечен удар на Апостолов премина високо над напречната греда. В 12-ата минута Бадара финтира Виданов и Динков, но от малък ъгъл стреля неточно.

Етър - Берое 1:2

Етър - Берое 1:2, Камбуров бележи от дузпа

Двубоят започва в 17,15 часа

Седем минути по-късно сенегалецът реализира за 1:0. Димо Атанасов получи топката отдясно и центрира в наказателното поле, където Бадара изпревари Динков и с глава реализира за 1:0.

Гостите от Стара Загора взеха инициативата в мача след попадението, което получиха. В 27-ата минута с невероятен пропуск се отличи Мартин Райнов. Христо Иванов не се намеси добре при една изсипана топка в наказателното поле на Етър, кълбото попадна в халфа, който разтресе десния страничен стълб.

Снимка 312819

Източник: beroe.bg

Добрата игра на Берое все пак доведе до гол. Негов автор стана Антон Карачанаков в 38-ата минута. Райнов опита да подаде към Педро Еуженио, Александър Александров не успя да избие топката, която попадна в Карачанаков. Атакуващият футболист с плътен удар реализира за 1:1. "Болярите" имат претенции, че при попадението Кохей Като е бил в засада.

Томаш критичен: Щом днес спечелихме, имаме шанс (ВИДЕО)

"Влязохме много лежерно в мача", заяви треньорът на Берое

В началото на второто полувреме Берое имаше отлична възможност да направи пълен обрат. В 53-ата минута Райнов изведе Павел Виданов сам срешу Христо Иванов, но бранителят не успя да преодолее стража на домакините. Последва добавка с глава на Матеус Леони, която попадна в тялото на Виданов. Беройци отново овладяха топката и последва неточен удар на Карачанаков.

Карачанаков: Не видях ситуацията при моя гол, а само топката

Карачанаков: Спечелихме с характер (ВИДЕО)

Крилото вкара един от головете при успеха на Берое над Етър

Етър отговори с далечен удар от фаул на Георги Сърмов, който не затрудно Перниш. В 70-ата минута домакините можеше отново да излязат напред в резултата. Румен Руменов изведе Иван Стоянов сам срещу Перниш, но словашкият страж отрази удара на ветерана. Малко след това удар на Бадара мина на сантиметри от страничната греда на Берое.

Снимка 312818

В 85-ата минута Берое направи пълен обрат. Разписа се Мартин Камбуров от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Чавдар Ивайлов срещу Педро Еуженио. Португалецът пое топката от своята половина, излъга няколко бранители на домакините и бе съборен от халфа в наказателното поле.

В продължението на срещата Етър можеше да изравни, но играч на гостите изби топката.