Берое победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в мач от шестия кръг на efbet Лига. Мартин Камбуров откри резултата от дузпа, отбелязвайки своя гол номер 222 в елита на България. Малко преди края Иван Минчев вкара от пряк свободен удар за крайното 2:0.

Берое определено беше по-дейният тим на терена и заслужено спечели трите точки.

Снимка 439049

Източник: beroe.bg

В 3-ата минута Ботев получи правото да изпълни пряк свободен удар. Разбира се, зад топката застана Тодор Неделев, но Душан Перниш реагира добре и изби топката.

В 11-ата минута Удар на Педро Еуженио срещна страничната греда на вратата, пазена от Георги Аргилашки.

В 30-ата минута Рубен Бригидо опита да изненада Аргилашки с изстрел от дистанция, но стражът на Ботев се справи с опасността пред вратата му.

Старозагорци владееха повече топката, но не така и не успяха да открият резултата до края на първото полувреме.

Берое - Ботев (Пловдив) 2:0

Старозагорци нямат мач без отбелязан гол от началото на сезона

Две минути след подновяването на играта Георги Аргилашки показа отличен рефлекс, спасявайки удар от воле на Педро Еуженио.

В 52-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Костадин Ничев фаулира Иван Минчев в наказателното поле, което му коства втори жълт и респективно червен картон, а отсъдената дузпа бе реализирана от Мартин Камбуров.

След като останаха с човек по-малко, пловдивчани отстъпиха инициативата изцяло на момчетата на Александър Томаш.

В 78-ата минута Зоран Йосипович получи подаване от Иван Бандаловски, но прати топката доста над вратата на Аргилашки.

В 83-ата минута Иван Минчев вкара страхотен гол от пряк свободен удар. В първия момент изглеждаше, че някой измежду Виктор Генев и Иван Бандаловски докосна топката преди тя да влети във вратата на Аргилашки, но на повторенията се видя, че попадението е на Минчев.

Следващият двубой на старозагорци е гостуване на Царско село. Ботев пък приема у дома Витоша (Бистрица).