Берое и Пирин (Благоевград) завършиха при резултат 1:1 в мач предпоследния кръг на efbet Лига. По този начин съдбата и на двата отбора ще бъде решена в последния кръг от надпреварата.

Домакините откриха резултата в 31-ата минута след гол на Васил Василев, а "орлетата" изравниха дълбоко в добавентото време чрез Кондраков от дузпа.

Така един измежду отборите на Хебър, Пирин и Берое ще играе на бараж за оставане в групата. Към момента "орлетата" имат точка преднина пред пазарджиклии и точка по-малко от Берое. В последния кръг Пирин ще приеме вече изпадналия тим на Спартак (Варна). Хебър пък ще бъде домакин на състава на Берое.

Берое - Пирин 1:1, "орлетата" изравниха от дузпа дълбоко в добавенето време

Мачът в Стара Загора е от 19:00 часа

Домакините започнаха по-активно двубоя и още в 14-а минута мощен шут на Серкан Юсеин затрудни вратаря на Пирин, но ситуацията се размина без последствия за гостите.

В 18-а минута станахме свидетели и на първата отлична възможност за домакините. Васил Василев беше изведен сам срещу вратаря с перфектен пас от собственото си поле, но Максим Ковальов излезе предвидливо, скъси дистанцията до нападателя и парира изстрела му.

Така се стигна до 31-ва минута, когато Берое откри резултата. Домакините изпълниха късо корнер, а топката попадна в краката на младия Васил Василев, който стреля с левия крак, Сенхаджи понечи да блокира шута му, но само направи така, че Ковальов да не може да реагира и топката се оплете в мрежата на "орлетата".

Пет минути след подновяването на играта домакините бяха много близо до втори гол. Капитанът Мечев центрира от корнер, Машедо излезе на първа греда и насочи с глава към целта, но топката се удари в напречния стълб на вратата.

В следващите минути Пирин опитваше да изравни, но така и не успяваше. Така се стигна до драмата в последните секунди на двубоя. В последната минута от продължението "орлетата" получиха пряк свободен удар. След изстрела от него, топката се отби в стената и играта първоначално продължи. Реферът обаче беше привикан от съдията на ВАР, за да види потенциална игра с ръка на Сако в собственото му казателно поле. Оказа се, че такава има и дузпата беше отсъдена, а Сако получи втори жълт картон и беше изгонен от игра. С изпълнението се нагърби Кондраков и не сгреши за крайното 1:1.