Берое обърна Ботев (Пд) с два гола след 80-та минута. Стивън Петков изведе гостите напред, но "канарчетата" не успяха да затворят мача. Борислав Цонев реши мача с две прецизни центрирания. При второто Костадин Ничев си вкара фаталния за изхода на мача автогол.

Берое - Ботев (Пд) 2:1, три късни гола направиха мача интересен

Берое - Ботев (Пд) 2:1

"Битката за Тракия" е под №100 в групата на майсторите

Двата отбора започнаха много настървено. Битката беше за всяка педя земя. Но затворените защити не допускаха до опасности пред вратите.

Домакините опитваха повече да атакуват отляво чрез Александър Василев. Така се появиха по-острите ситуации пред вратата на Кайзер. Но и Райнов, и Камбуров не успяваха да стрелят.

Холандецът Ерол Еркан имаше възможност да открие след корнер отляво, но засечената топка мина покрай гредата.

В последните минути играта загрубя. Станислав Тодоров извади картоните, които беше скрил дълбоко в джоба си. В центъра на бойните действия постоянно беше Стивън Петков, който си връщаше след ситуации, в които беше малтретиран. Равенството 0:0 на полувремето беше напълно закономерно.

След почивката домакините наложиха натиск и на няколко пъти можеха да поведат. Късметът в този период беше на страната на пловдивчани. Те също опитаха няколко контри и играта много се изостри.

Очакванията, че отборът отбелязал първи гол ще спечели не се оправдаха. Стивън Петков вкара с глава след бърза контра в 78-та минута. Изглеждаше, че Николай Киров ще затвори мача и Ботев ще измъкне победата.

Домакините не се отказаха и две прецизни центрирания на Борислав Цонев донесоха обрата. Първо Рубен Бригидо засече технично топката и я прати в горния ъгъл на вратата на Кайзер. След това Костадин Ничев си вкара гол с ръка в 85-та минута. Камен Хаджиев се опита да заблуди публиката, че той е голмайсторът.

За капак Стивън Петков се контузи в добавеното време, когато "канарчета" опитаха стихийно да изравнят.

Така Берое заслужено спечели. Пловдивчани показаха, че липсата на резерви се оказва фатално в такива двубои. Мачът си залужаваше заради последните 15 минути.