Берое постигна победа с 3:1 срещу Марек в контрола, която сложи край на мини лагера на старозагорци в Югозападна България. В последните дни „зелено-белите" се готвеха в Сандандски, а срещата с Марек бе играна в Дупница.

Два гола за победителите вкара Селим Керкар, а един добави Станислав Костов. Попадението за дупничани бе дело на Павел Петков. Повторен дебют с фланелката на Берое направи Алберто Лоузейро, който е в отбора, за да може спортния щаб да прецени състоянието му след повече от година и половина възстановяване от скъсани връзки. Участие в мача взе и футболиста от младежкия тим на клуба Кирил Личев.

Резултатът бе открит в 19-ата минута, когато Керкар от малък ъгъл прати топката под гредата, след като преди това тя бе избита в краката му.

В 39-ата минута след центриране от ляво на втора греда Павел Петков пое топката, финтира Атанас Зехиров и от границата на малкото наказателно поле направи резултата 1:1.

Заралии бързо си върнаха аванса и в 43-ата мин. след центриране на Елиаш отдясно, Андонов свали с глава за Керкар, който се измъкна зад защитата на домакините и вкара втория си гол в мача.

Крайният резултат бе оформен в края на срещата, в 83-ата мин. Жуниор Мапуку получи пас от Кирил Личев, напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле където бранител на Марек изби, но в краката на Станислав Костов, който финтира втори бранител и от точката за дузпата реализира за 3:1 в полза на Берое.