Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители: 1677
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Берое - Левски 1:1 в мач от efbet Лига

Левски ще зимува под №6 в класирането, "сините" изпуснаха победата в Стара Загора

Берое се добра до точката с гол в 87-ата минута

90+3′

ГОРАНОВ! Левски имаше възможността да нанесе решителен удар по опонента си в третата минута от добавеното време. "Сините" разгърнаха отлична контраатака, при която Иван Горанов предпочете да играе индивидуално вместо да комбинира с непокрития Билал Бари.

90+1′

Мартин Камбуров бива заменен от Георги Динков в 91-ата минута.

87′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! ФАЛ!! 1:1! 180 секунди преди края на редовното време Берое стигна до паритета. В миговете, когато трибуните скандираха "Оставка!" по адрес на Петър Колев, специалистът направи рисковано действие, вадейки с двойна смяна Омар Камара за сметка на Алиун Фал. Сенегалският нападател обаче му се отплати по най-добрия начин. Илиян Стефанов се възползва от центриране на Фуртадо и непокрит в полето на Левски свали за №11. Стрелецът не чакаше втора покана и отблизо сложи край на дългата серия от "сухи мрежи" на Николай Михайлов.

85′

Мартин Петков се появява в игра след дълго лечение на травма. Напуска Марин Петков.

Снимка 557060

79′

Даниел Генов влиза в игра за Берое, а терена бързо напуска Симеон Мечев.

79′

Двойна смяна за Омар Камара, който влезе малко по-рано в игра....

78′

Станимир Стоилов предприема дефанзивна смяна. Георги Александров влиза в игра вместо Димитър Костадинов.

78′

Асен Митков се появява в игра за сметка на Здравко Димитров.

77′
Снимка 557055

76′

Дежурен жълт картон за Радослав Цонев от състава на Левски.

75′

Проблемите пред "синята" врата продължиха и няколко мига по-късно Михайлов този път трябваше да улавя остра топка по земя, изстреляна от Лебон.

71′

СПАСЯВАНЕ НА МИХАЙЛОВ! Постепенно Берое намери верния ритъм в своето представяне и можеше да изравни в 71-ата минута. Илиян Стефанов се възползва от центриране на Лебон, изпревари Гьоко Зайков и стреля акробатично. Николай Михайлов свърши своята работа и отрази с фантастична намеса.

70′
Снимка 557054

66′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА КОСТАДИНОВ! Гостуващата агитка ликуваше искрено с втория гол в актива на своите любимци. В 66-ата минута заучена комбинация, при която Радослав Цонев центрира на първа греда, Билал Бари продължи към далечната такава за Костадинов, а младокът отбеляза на празна врата, бързо беше отменена поради засада. Оказа се, че голмайсторът с №20 е избързал със стотни от секундата преди да атакува коженото кълбо.

61′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Гостите от София отново пропиляха добра възможност за удвояването на своята преднина. Билал Бари се бе преместил на фланга, където демонстрира качествата на крило и с рязка смяна на посоките матира Сако. След това нападателят върна към Марин Петков, а получилият се карамбол пред Ганев можеше да бъде завършен от Митко Костадинов. Изстрелът му се оказа прекалено слаб и спасен от украинеца.

53′

Омар Камара опита да остави отпечатака си върху тази среща с изстрел в 53-ата минута. Той обаче бе прекалено слаб и спасен с лекота от Михайлов.

Снимка 557051

49′

Предупреждение и за Лебон.

48′

Подновяването на играта донесе и доза искри между двете формации. Димитър Костадинов задържа неправомерно Лебон, който в изблик на ярост без малко не успя да изрита плеймейкъра на Левски и да си отнесе директен червен картон.

46′

На полувремето Петър Колев предприе две смени. Реян Даскалов се появи в игра за сметка на Александър Василев.

46′

Омар Камара ще запрати към скамейката Камен Хаджиев.

Снимка 557056

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Официално предупреждение за още един защитник на Левски - Иван Горанов.

38′

Мартин Камбуров издебна първия си шанс срещу своята любима "жертва" в 38-ата минута. Тогава Императора изпревари Кордоба за едно центриране, ала насочването му трябваше да бъде далеч по-акуратно.

Снимка 557049

36′

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Нямаше да бъде незаслужено, ако "сините" вече не водеха с 0:2 в 36-ата минута. Гредата обаче бе верен съюзник за старозагорци. Здравко Димитров навлезе в полето на противника и комбинира с Бари. Нападателят демонстрира упоритост и се пребори за топката с Цветков. Последва него изстрел от няма и метър, но след удар в страничния стълб и допир с Ганев, всичко завърши с корнер.

33′

Стив Фуртадо игра на предела на позволеното срещу Радослав Цонев и е късметлия, че получава само жълт картон.

29′

Берое опитваше да отговори с агресия на бързите левскарски разигравания. Това не смути "сините", които създадоха напрежение при два поредни корнера. Всеки един от тях завършваше с удари на Гьоко Зайков, но топката така и не си проправи път към мрежата през купа от беройски футболисти.

Снимка 557048

24′

Първи жълт картон в мача, получава го Патрик-Габриел Галчев за нарушение срещу Лебон.

16′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:1!! БИЛАЛ БАРИ! Едва няколко силни минути се оказаха достатъчни за левскарите да поведат в резултата. Гостуващата агитка от София ликуваше в 16-ата минута след страхотно попадение на Билал Бари. Голяма работа за вкарания гол имаше и асистентът Марин Петков. №88 демонстрира техника на малък периметър, а малко преди кълбото да излезе в аут, той подаде за мароканския си колега, запратил я в мрежата безкрайно технично с пета.

15′

КОСТАДИНОВ! Левски афишира амбициите си в този двубой с настъпването на 15-ата минута. Беройци се провалиха при изнасянето на топката и това позволи на Димитър Костадинов да отправи удар от дистанция. Необходима беше намесата на Генадий Ганев, който да избие в корнер.

9′

Почти положение в полза на заралии имаше в 9-ата минута. Фланговият бранител Джонатан Перейра дебнеше за топката след корнер и изчаквателната му позиция даде ефект. Силният негов изстрел обаче се оказа крайно разочароващ и всичко завърши с аут.

3′

Берое не чака повече от минута след първия съдийски сигнал и моментално пробва да осъществи домакински натиск. Леко колебание в "синята" отбрана настъпи в 3-ата минута, когато Камбуров се размина с центриране, но то внесе доста притеснение за Патрик-Габриел Галчев. Младокът така изрита топката, че вместо напред, кълбото излезе в корнер... При него Николай Михайлов демонстрира нужната увереност и улови.

Снимка 557047

1′

99. Омар Камара

Отборите на Берое и Левски се изправят един срещу друг в последен двубой за двата клуба през 2021 година. Двете селекции са амбицирани да посрещнат коледните и новогодишните празници с победа, а тя ще бъде повече от ценна в борбата им за място в Топ 6.

Отборът на Станимир Стоилов е на 7-о място, а заралии са 8-и и с евентуален успех могат да се завърнат в първата шестица.

Станимир Стоилов: Левски е полумъртъв финансово и полужив игрово

Проблемът с Хубчев трябваше да бъде решен много преди да се загубят делата, споделя Мъри

Левски прогресира след завръщането на Станимир Стоилов и постоянно се изкачва в класирането. Столичани нямат загуба в последните си 5 шампионатни мача, като в нито един от тях не допуснаха гол. Сега целта е да бъде постигната първа победа извън София през сезона. До момента Левски има три успеха на чужд терен, но те са срещу Локомотив (София), Славия и Царско село.

Берое така и не постигна желаното постоянство от началото на сезона. Тимът имаше силни изяви, но и такива, с които разочарова феновете си. В миналия кръг "зелените" отстъпиха с 0:1 на Ботев (Враца).

Андриан Краев започна възстановяване след операцията

Халфът претърпя интервенция на аддукторите преди няколко дни в Мюнхен

Мачът днес може да е последен в кариерата на Мартин Камбуров. Голмайстор №1 в историята на родния елит още не е обявил окончателно дали ще се откаже или ще остане в Берое до края на сезона.

Левски ще бъде без контузените Георги Миланов и Андриан Краев, както и наказания Борислав Цонев. Мястото на Краев в средата на терена ще заеме Драган Михайлович, а десен бек ще е Патрик-Габриел Галчев.

Собствениците на Берое: Предоставяме акциите, да ги вземе, който желае

Собствениците осъдиха поведението на феновете

Главен съдия на срещата е Георги Кабаков, с помощници Йордан Петров и Николай Чакъров. С ВАР ще се занимават Драгомир Драганов и Диян Вълков. Делегат на БФС е Георги Георгиев, а работата на реферите зорко ще наблюдава Радан Мирянов.