Берое и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Гаюс Макоута откри резултата в 12-ата минута, а Ивайло Димитров изравни от дузпа в 86-ата минута. Заралии завършиха срещата с човек по-малко, след като в 67-ата минута Крум Стоянов бе изгонен за два жълти картона.

Срещата под Аязмото ще се запомни с многото официални предупреждения, които показа главният рефер Георги Кабаков.

Берое - Славия 1:1, Косъма изравни от дузпа

Мартин Камбуров ще пробва на накаже Светослав Вуцов

Берое заема пето място с 32 точки, докато Славия взе глътка въздух, но продължава да е предпоследен с 13 точки.

Срещата започна силно за домакините, които бяха близо до гол още в 4-ата минута. Кийлън Лебон получи отляво и центрира по земя. Камбуров не успя да играе с топката, но кълбото стигна до Еривалдо, който от няколко метра стреля над вратата.

Снимка 519685

По-добрата игра на заралии даде резултат в 12-ата минута. Тогава Лебон центрира остро от корнер, Георги Ангелов продължи топката на първа греда за оставения непокрит Гаюс Макоута, който насочи към вратата за 1:0.

В 17-ата минута Славия създаде първата си добра възможност за гол. Мартин Сораков се измъкна от защитата на домакините и стреля след центриране отдясно, но не намери очертанията на вратата.

Снимка 519686

Пет минути след това Питър Макрилос центрира в наказателното поле. Фуртадо остана под топката, което позволи на Радослав Кирилов да стреля от воле, но над вратата.

До края на първата част главният рефер Георги Кабаков показа четири жълти картона, а двата тима не създадоха нищо запомнящо се.

Снимка 519688

Второто полувреме започна с отлична възможност за гостите. В 50-ата минута Филип Антовски центрира в наказателното поле, където Емил Стоев отправи удар с глава. Топката тупна коварно пред Генадий Ганев, но вратарят успя да избие в корнер.

В 55-ата минута резервата Ибрахима Конте проби и нанесе удар, който бе блокиран от Георги Вълчев. Кълбото стигна до Александър Цветков. Халфът отправи удар от движение, но покрай вратата. Малко след това Сораков се озова на стрелкова позиция, но Ганев спаси.

Снимка 519684

В 64-ата минута Лебон осъществи хубав пробив през центъра, нахлу в наказателното поле, но не успя да преодолее Светослав Вуцов.

Три минути след това Берое остана с човек по-малко. Крум Стоянов получи втори жълт картон за нарушение срещу Калоян Кръстев. Решението на Кабаков да изгони защитник обаче бе много дискусионно, тъй като повторенията ясно показаха, че няма нарушение от страна на играча на домакините.

В 75-ата минута Дарко Тасевски намери Макрилос пред наказателното поле. Австралиецът обаче стреля много неточно над вратата. Шест минути след това Конте получи отляво, навлезе навътре и стреля, но Вуцов спаси.

Снимка 519683

В 86-ата минута Славия получи дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Карлос Охене. Зад топката застана резервата Ивайло Димитров и не сбърка - 1:1.