Отборите на Берое и ФК ЦСКА 1948 завършиха 3:3 в голово шоу, играно в Стара Загора. Представителите на първата шестица не бяха затормозени от задължителни цели за постигане, което спомогна и за зрелищното реми под Аязмото.

Първото полувреме бе белязано от намесата на ВАР. Новата технология у нас се превърна в радост и тъга за Ивайло Чочев от гостите. Първо системата му помогна да получи и реализира дузпа, но малко след това видеоарбитражът показа непозволени негови действия, гонейки го заради втори жълт картон.

Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 2:0

Локо удари ЦСКА в спор за второто място, пловдивчани получиха дузпа с помощта на ВАР

Илиев герой за "смърфовете"

ФК ЦСКА 1948 поведе с 0:2 след втора дузпа в тяхна полза, която този път бе отбелязана от Георги Русев. В ответната атака Мартин Камбуров намали до 1:2, но ново попадение на Русев пак даде комфортна преднина на новаците. Имайки числено предимство, Берое се вдигна на финален щурм и все пак стигна до хикса след точни изстрели на Конте и Фал.

Снимка 531036

Източник: Официален сайт на Берое

ФК ЦСКА 1948 остава на пето място във временното класиране. Под тях пък е Берое, който е на точка дистанция.

Домакините имаха претенции към главния съдия Георги Давидов още в 60-ата секунда на мача. Тогава бранителят на ФК ЦСКА 1948 Симеон Петров бе обвинен от беройци, че е играл с ръка в собственото си наказателно поле. Реферът Георги Давидов прецени, че няма достатъчно доводи, за да посочи бялата точка. Не пожела и да се допита до мъдростта на ВАР.

ФК ЦСКА 1948 демонстрираха, че могат да атакуват опасно в 9-ата минута. Скоростна комбинация завърши с топка в краката за Марио Топузов. Атакуващият халф показа техника на високо ниво и след няколко резки смени на посоката успя да отправи удар, попаднал право в обсега на сигурния Перниш.

Снимка 531035

В Стара Загора стана доста любопитно с настъпването на 31-ата минута. Нова стойностна атака на ФК ЦСКА 1948 завърши с добър пробив в наказателното поле на Ангел Бастунов. Младият нападател прецени да комбинира с колега вместо да шутира от малък ъгъл. Така кълбото стигна за Денислав Александров, но бидейки блокиран, бившият футболист на Лудогорец се оказа и грубо подсечен от метналия се на отчаян шпагат Александър Цветков. Реферът Георги Давидов се чудеше какво да отсъди в тази ситуация и това наложи използването на ВАР. След около пет минути мислене и съвет от помощника Владимир Вълков, гореспоменатият съдия все пак посочи бялата точка, а головото изпълнение беше дело на Ивайло Чочев.

Лудогорец победи Арда в мач без значение - 4:1

Лудогорец с обрат срещу Арда в Разград, гостите вече мислят за финала

"Орлите" показаха класа в последното си домакинство за сезона

На прага на полувремето Тодор Киселичков имаше известни проблеми в своя състав, като на "червения" треньор се наложи да осъществи принудителна смяна. Георги Пенев даде знак, че не може да продължи мача и така на негово място набързо трябваше да се появи Михаил Минков.

Десетина минути, след като се възползва от добрата страна на ВАР, Ивайло Чочев пострада фатално от намесата на видео асистент-арбитъра. Пропуснат от съдията Давидов, ударът му без топка срещу Александър Цветков беше видян от колегите му в буса, които сигнализираха своевременно. Така българският национал получи втори жълт картон и остави своя тим цяло второ полувреме с човек по-малко.

Снимка 531032

Макар и десетима на терена, гостите съумяха да удвоят своята преднина. Намиращият се в непривична позиция Мартин Камбуров демонстрира, че не е най-добрият футболист в дефанзивен план, закъснявайки и фаулирайки Симеон Петров. Арбитърът Давидов този път не се нуждаеше от ВАР и отсъди наказателния удар. А той беше точно реализиран от Георги Русев.

Не бяха изминали и 60 секунди, когато в ответната атака Берое намали своето изоставане. Джуниет Али проби по фланга, след което подаде за Алиун Фал. Сенегалецът демонстрира комбинативна игра и продължи за Камбуров. Ветеранът имаше леки затруднения с контрола върху топката, но все пак успя да я промуши измежду пробвалите да го спрат Петров и Наумов.

Етър победи Ботев (Враца) с 2:0 в мач от efbet Лига

Етър срази Ботев (Враца) и запази надежда за спасение

Срещата на "Ивайло" завърши 2:0

И точно, когато домакините си помислиха, че им е време за обрат, ФК ЦСКА 1948 ги наказа с трети гол. Душан Перниш излезе далеч от полето си, за да пресича извеждащо подаване. За негово нещастие отбитата топка попадна в краката на Георги Русев, който почти от центъра успя да вкара в опразнената врата.

Снимка 531033

Фестивалът от попадения продължи и в 70-ата минута светлинното табло вече показваше 2:3! Мартин Камбуров се измъкна зад гърба на вражеската отбрана и остана сам срещу Наумов. Въпреки стремежа си да подобри головия рекорд на Петър Жеков, Императора реши да подаде към непокрития Конте, а за него следваше най-лесното да отбележи и приема голови поздравления.

Доброто настроение на стадион "Берое" се завърна с постигането на частичен обрат в 82-ата минута. Ибрахима Конте центрира от фланга, а появилият се като резерва Ерсон Кукула свали отлично за непокрития Фал. Африканският му колега се ориентира възможно най-бързо и отблизо направи 3:3!

Славия победи Монтана с 2:0 като гост

Славия докосва спасението след трета поредна победа

"Белите" надвиха Монтана като гости

Ветеранът Мартин Камбуров можеше да се превърне в абсолютен герой за Берое в неделната вечер. Легендата на българския футбол беше близо до това да направи 4:3, но негово насочване отблизо с глава бе спасено по прекрасен начин от Наумов.

Снимка 492687

На 19 май селекцията на Тодор Киселичков гостува на устремения към сребърните медали Локомотив (Пд). Берое ще закрива сезона с мач срещу ЦСКА.

Берое - ФК ЦСКА 1948 3:3 (Развой на срещата по минути)