Берое и Арда стигнаха до драматично равенство 2:2 в двубой от плейофната фаза на efbet Лига, игран на стадион "Берое".

Футболистите на треньора Иван Желев дръпнаха в резултата, благодарение на Давиде Мариани (18') и Серкан Юсеин (49'). Иван Коконов (51') върна едно попадение и точно когато кърджалии се втурнаха за нещо повече в мача, Светослав Ковачев бе изгонен след втори жълт картон. Все пак в края на срещата гостите получиха правото да изпълнят дузпа и Тонислав Йорданов (90') донесе точка за отбора си.

Берое - Арда: 2:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Берое вече има 37 точки и е на първо място в класирането на групата, даваща право на участие в Лигата на конференциите. След заралии е Локомотив (Пловдив) с 36 пункта и тази вечер може да излезе начело, ако победи ФК ЦСКА 1948. Арда е на четвърта позиция с 31 точки.

Снимка 572310

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

Двубоят започна равностойно, като гостите стигнаха първи до голова ситуация в четвъртата минта. Тонислав Йорданов засече добро подаване отдясно и шутира към вратата. Генадий Ганев обаче внимаваше и спаси.

Снимка 572314

В 18-ата минута домакините поведоха в резултата, благодарение на Давиде Мариани. Бърза контра на заралии завърши с подаване на Стив Фуртадо към халфа, който с техничен изстрел от дъгата на наказателното поле преодоля Мартин Луков.

Снимка 572317

В 21-ата минута Светослав Ковачев опита да изненада Генадий Ганев с мощен изстрел по земя от далечно разстояние. Вратарят на Берое обаче се намеси сигурно и улови топката.

В 32-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си. Алиун Фал се възползва от детинска грешка Алекс Петков, напредна и се озова очи в очи с Мартин Луков. Стражът обаче запази завидно хладнокръвие и успя да отрази удара на Фал.

Снимка 572318

Втората част започна отлично за домакините, след като Серкан Юсеин удвои. Даниел Генов нахлу в наказателното поле на Арда отдясно и пусна остър пас по земя. Юсеин влезе на скорост и засече подаването от непосредствена близост до вратата. Останаха съмнения за засада в началото на атаката, но след консултация с ВАР съдията Васимир Маруан Ел-Хатиб зачете гола.

Снимка 572312

Секунди след това обаче гостите се върнаха в срещата, благодарение на Иван Коконов. Подобно на атаката при попадението на заралии, Светослав Ковачев напредна отдясно и пусна хубаво подаване към точката на дузпата. Там Коконов отправи премерен изстрел, пращайки топката по земя към десния ъгъл на Генадий Ганев.

Снимка 572316

В 60-ата минута домакините откраднаха топката след лошо подаване на Мартин Луков. Ударът на Алиун Фал обаче бе пресечен от Алекс Петков и рикоширалата топката бе безпроблемно уловена от стража на Арда.

В следващите минути последваха редица смени от страна и на двамата треньори, които чувствително накъсаха играта. Алекс Петков пък получи сериозна травма и бе изнесен на носилка от медицинския екип.

Снимка 572311

В 70-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Светослав Ковачев получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно под душовете.

До края на срещата домакините гледаха да задържат топката в свое притежание и да не предприемат излишни рискове. Играчите на Арда от своя страна се хвърлиха в предни позиции, опитвайки се да стигнат поне до точката.

Снимка 572313

В 90-ата минута това се случи. Гостите получиха дузпа заради игра с ръка на Бен Юсеф. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който не остави шанс на Ганев.

Берое стартира кампанията "Да играем футбол в училище"