90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители: Мачът се играе без публика
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Етър победи като гост Берое с 2:1 в efbet Лига

Етър се отлепи от дъното след изненадващ, но заслужен успех като гост на Берое

Преслав Боруков блести с два гола срещу фаворизираните старозагорци

90′

СТОЯНОВ!  Последните мигове бяха белязани от тотален натиск на Берое. Селекцията на Херо можеше да се добере до точка в 89-ата минута. Тогава Крум Стоянов беше забравен на далечна греда, но ударът му с глава бе спасен с летящ плонж от Иванов.

87′

Преслав Боруков пък бива заменен от панамеца Кордоба.

85′

Божидар Кацаров от Етър получи контузия и отстъпва мястото си на Алдаир.

82′

Малко след появата си в игра, Стефанов си изкара жълт картон.

80′

Дебют за Илиян Стефанов с екипа на Берое. Играта напуска Александър Цветков.

79′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! ФАЛ! 1:2!! Устремът на Берое даде ефект и попадението, което върна заралии в мача падна 11 минути преди края. Александър Василев комбинира с Алиун Фал, който с едно завъртане елиминира Мариян Иванов, а след това насочи с върха на своята обувка в мрежата на Иванов.

74′

Миси Мезу приключва участието си в мача, като бива заменен от Милчо Ангелов.

71′

Младият Кольо Станев ще замени далеч по-опитния си колега Даниел Младенов.

67′

МАКУТА ГРЕДА! Веднага след това Берое отговори с греда на Гаюс Макута, който демонстрира индивидуална класа, но не и върховна точност при завършващия си удар.

65′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР!! 0:2!! БОРУКОВ! Съдбата веднъж покри беройци, но логиката възтържествува в 65-ата минута. Ново центриране отново бе използвано на макс от великотърновци. Пламен Крачунов се реабилитира за пропуска си по-рано, продължавайки от втора греда към дузпата за Боруков. Този път младият нападател подложи своята глава и не остави шанс на Ганев за 2:0 с деветото си попадение от началото на кампанията.

64′

Еривалдо ще замени другият длъжник в "зелено-бяло" Ибрахима Сори Конте.

64′

Октавио заменя Иван Минчев, като това е третата рокада на беройци.

63′

Димитър Димитров осъществява тройна смяна. Ерсон Кукула заменя Мартин Камбуров.

62′

ШАНС ЗА ЕТЪР!! Наставникът на гостите - Александър Томаш невярващо се хвана за главата в 62-ата минута. Тогава Симеон Мечев хитро изпълни пряк свободен удар, който вместо да бъде центриране, полетя към далечния ъгъл на Ганев. Украинецът направи нужното спасяване, но не беше готов за наличието на Мезу, който веднага подаде по въздух за Крачунов. Опитният бранител на Етър обаче направи по трудното и малко пред голлинията, прати топката над горната греда.

58′

Поредният пробив на Крум Стоянов по фланга завърши с центриране около дузпата. Тогава защитата на Етър бе забравила за Александър Цветков. Опорният халф не чакаше втора покана и отправи акробатичен шут от границата на наказателното поле, който не притежаваше необходимата точност.

53′

МАКУТА! Гаюс Макута напомни за себе си с мощна тупалка в 53-ата. Тогава Камбуров свали с глава за африканеца, който насочи силно от границата на наказателното поле. Иванов "замръзна", но и изпълнението на звездата с №10 профуча над горната греда.

48′

Това, че Берое ще атакува приоритетно след паузата се видя почти веднага. Алиун Фал притесни на два пъти отбраната на Етър в 48-ата минута. Първо негов шут в близкия ъгъл беше отразен от Иванов, а след това гореспоменатите се сблъскаха тежко в опит да се доберат до топката.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Последното събитие преди паузата принадлежеше за Иван Минчев. Нисичкият техничар пробва да завърти кълбото от фаул, но въпреки добрата му успеваемост от статични положения, този път не прехвърли дори стената.

42′

Официално предупреждение за Пламен Крачунов, който репликира главния съдия.

37′

И докато "виолетовите" се справяха умело с набезите на Берое, гостите използваха всеки един свободен шанс, за да притесняват съперника. Мощен шут на Божидар Кацаров обаче бе спасен от вратаря на домакините.

30′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР!! 0:1!! БОРУКОВ! "Виолетовите" се поздравиха с лидерството в двубоя, когато часовникът отброяваше половин от началото на съперничеството. Мариян Иванов скочи над всички при корнер, сваляйки с глава за Боруков. Нападателят се завъртя и преодоля Ганев за 1:0.

26′

МЕЗУ!! Етър можеше да съжалява, че не води в резултата с настъпването на 26-ата минута. Симеон Мечев и Гаетан Миси Мезу демонстрираха отлично разбирателство и синът на фолкдивата Малина го захрани с фантастичен извеждащ пас. Габонецът остана сам срещу Ганев, но стреля в непосредствена близост до дясната греда.

14′

Динамиката в действията на двата тима продължи да бъде ярко изразена, като четвърт час след първия съдийски сигнал на Станимир Тренчев, Ловре Кнежевич проби между двама бранители на Берое и моментално стреля с плътен шут по земя. Генадий Ганев пък просто фиксира поредното спасяване в тази интересна среща.

11′

Чуждестранните звезди на старозагорци Ибрахима Конте и Алиун Фал комбинираха умело помежду си в 11-ата минута. Тогава сенегалецът получи пас на дузпата, който превърна в изстрел по земя. Христо Иванов внимаваше и сътвори отлично спасяване.

8′

Отговорът на гостите дойде след 180 секунди, когато двойката нападатели на Етър - Мезу и Боруков, притесниха сериозно беройци. "Зелено-белите" не се подредиха добре при корнер и Боруков свали с глава за Меси Мезу. Габонецът обаче не предложи адекватен изстрел с глава.

5′

КАМБУРОВ! Срещата под Аязмото започна с отлична голова възможност за домакините. Отбраната на Етър забрави да се изтегли в точния момент и Мартин Камбуров се озова на добра позиция. Падайки на земята, той прокара топката покрай Христо Иванов, но не намери и мрежата на "болярите".

2′

Леките проблеми за треньорския щаб на заралии дойдоха още на загрявката, когато Стийв Фуртадо почувства болки и отпадна от титулярния състав на "зелено-белите". Така вместо него стартира Крум Стоянов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

70. Кольо Станев

Берое и Етър ще спорят днес в последния мач от 23-ия кръг в efbet Лига. Срещата е от 19:30 часа на стадион "Берое" в Стара Загора, а съдия е Станимир Тренчев.

Домакините са сочени за фаворити и евентуална победа ще ги доближи до лидерите. "Болярите" пък имат нужда от всяка точка до края, защото в момента са на дъното в класирането, въпреки добрите игри откакто Александър Томаш пое отбора.

Берое задържа трансферна цел на Левски

Александър Цветков и Иван Минчев остават в клуба

Именно в Берое специалистът записа незабравими мачове като треньор и за него днешният двубой ще е по-специален.

Етър традиционно е доста неудобен съперник за старозагорци. В досегашните 45 мача между двата тима в елита "болярите" имат повече победи - 19, срещу 15 за Берое и 11 равенства. Под Аязмото обаче "зелено-белите" рядко грешат срещу великотърновци, като имат 11 успеха 8 ремита и само 3 поражения.

Треньорът на домакините Димитър Димитров не може да използва в този мач контузените Перниш, Василев, Еривалдо и Маринов. Очаква се той да изведе на терена Ганев на вратата и триото Мезаг, Ангелов и Хасани в защита. Фуртадо и Стоянов ще бъдат халф-бекове, а Цветков и Минчев ще си партнират в средата на терена. Макута ще действа като плеймейкър, а в атака ще започнат Камбуров и Фол.

Берое без двама срещу Етър

Заралии търсят нов вратар

В същото време Томаш няма да разчита единствено на контузения Филипов. Най-вероятно той ще заложи на Христо Иванов на вратата и Илиев, Крачунов, Мариян Иванов и Хубчев в отбрана. Мечев и Кацаров ще са двойката опорни полузащитници, а Кнежевич и Ангелов ще действат на крилата. Атаката ще води Боруков, а зад гърба му ще бъде Куаку.

Александър Томаш: Всеки двубой е тежък и изключително важен за Етър

"Изправяме се срещу силен противник, съставен от много добри индивидуалности"