Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", Стара Загора Зрители:

Берое - Арда: 2:2 (Развой на срещата по минути)

ГОЛ! Тонислав Йорданов е точен от бялата точка!

90′

Бен Юсеф получава жълт картон.

89′

Дузпа! Бен Юсеф игра с ръка в наказателното поле. Съдията Васимир Маруан Ел-Хатиб се консултира с ВАР и посочи бялата точка.

82′

Умар Камара получава жълт картон.

79′

Джонатан пробва далечен изтрел по земя. Милен Стоев застана на пътя на топката.

77′

Милен Желев получава жълт картон.

Снимка 572317

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

70′

Арда остава с човек по малко на терена, след като Светослав Ковачев получи втори жълт каротон.

65′

Очевидно проблемът е сериозен и Алекс Петков бе изнесен на носилка. Милен Стоев влиза на неоговото място

65′

Серкан Юсеин е заменен от Христо Митев.

Снимка 572316

64′

Играта е спряна. Алекс Петков изпитва сериозни болки.

63′

Илия Юруков излиза, Атанас Зехиров влиза на негово място.

62′

Давид Кики пробва късмета си с удар от далечно разстояние по диагонала. Топката не намира рамките на вратата.

Снимка 572312

62′

Иван Тилев влезе на мястото на Александър Георгиев.

60′

Домакините откраднаха топката след лошо подаване на Мартин Луков. Ударът на Алиун Фал обаче бе пресечен от Алекс Петков и рикоширалата топката бе безпроблемно уловена от стража на Арда.

57′

Румен Руменов заменя Христо Иванов.

51′

ГОЛ! Иван Коконов! Подобно на атаката при попадението на заралии, Светослав Ковачев напредна отдясно и пусна хубаво подаване към точката на дузпата. Там Коконов отправи премерен изстрел, пращайки топката по земя към десния ъгъл на Генадий Ганев.

49′

ГОЛ! Серкан Юсеин! Даниел Генов нахлу в наказателното поле на Арда отдясно и пусна остър пас по земя. Юсеин влезе на скорост и засече подаването от непосредствена близост до вратата. Останаха съмнения за засада в началото на атаката, но след консултация с ВАР съдията Васимир Маруан Ел-Хатиб зачете гола.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

39′

Александър Георгиев прати топката във вратата, но голът му бе отменен, заради засада.

32′

Какъв пропуск! Алиун Фал се възползва от детинска грешка Алекс Петков. Футболистът напредна и се озова очи в очи с Мартин Луков. Стражът обаче запази завидно хладнокръвие и успя да отрази удара на Фал.

31′

Абубакар Тунгара също е оцветен в жълто.

29′

Светослав Ковачев получава жълт картон.

27′

Остро центриране на Светослав Ковачев от пряк свободен удар. Защитата на Берое се справя със ситуацията.

Снимка 572311

21′

Светослав Ковачев опита да изненада Генадий Ганев с мощен изстрел по земя от далечно разстояние. Вратарят на Берое обаче се намеси сигурно и улови топката.

18′

ГОЛ! Давиде Мариани! Бърза контра на заралии завърши с подаване на Стив Фуртадо към халфа, който с техничен изстрел от дъгата на наказателното поле преодоля Мартин Луков.

13′

Играчите на Арда започнаха да задържат топката все по-дълго в свое притежание, но не успяват да пропукат защитата на домакините.

4′

Тонислав Йорданов! Гостите стигнаха до първа добра възможност за гол. Нападателят засече добро подаване отдясно и шутира към вратата. Генадий Ганев обаче внимаваше и спаси.

Снимка 572310

1′

81. Атанас Зехиров

Берое приема Арда в пореден мач от плейофната фаза на efbet Лига. Битката за седмата позиция в първенството продължава, а двубоят в Стара Загора е от 17:30 часа.

Голямата липса за заралии ще е отсъствието от резервната скамейка на треньора Петър Хубчев и помощника му Левон Апкарян, които са наказани за този мач.

Берое е без загуба в плейофите. Добрата новина, че след контузии се завръщат Бен Юсеф, Георги Диннков и Абубакар Камара, докато заради травма Кийлън Лебон пропуска двубоя. До последно под въпрос ще бъдат Кевин Тапоко и Джонатан. Наказани за мача са Мирослав Енчев и Симеон Мечев.

Берое стартира кампанията "Да играем футбол в училище"

Проектът е разработен в съответствие с един от основните приоритети на ММС

По-рано през седмицата от клуба поканиха "цялата старозагорска футболна общественост" на среща за бъдещето на Берое на 3 май. В същото време футболистите на тима посетиха учлища, като част от нова кампания.

В последния кръг Арда записа най-тежката си загуба в елита, след като записа поражение с 3:6 от ФК ЦСКА 1948. Възпитаниците на Стамен Белчев са в серия от четири поредни срещи без победа в първенството. При загуба от Берое ще изостава на девет точки от седмото място при три мача до края на кампанията.

От клуба пуснаха виртуални билети за мача в Стара Загора. Добрата новина за Стамен Белчев е, че след наказание се завръща Милен Желев, но такова трябва да изтърпи Лъчезар Котев.