Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители:

Серкан Юсеин излиза, Симеон Мечев влиза на негово място.

83′

Мартин Камбуров заменя Абубакар Тунгара.

79′

ГОЛ! Жуниньо! Бразилецът атрактивно овладя на гърди извън наказателното поле и с красив шут от воле не остави шансове на Ганев.

78′

Абубакар Тунгара пробва късмета си с изстрел от далечно разстояние. Иван Караджов спасява.

75′

Даниел Генов влиза на мястото на Омар Камара.

72′

Светослав Ковачев заменя Иван Коконов.

66′

Спас Делев напредна отдясно и центрира опасно в наказателното поле, където обаче Тонислав Йорданов се размина с топката.

62′

Лъчезар Котев излиза. Румен Руменов влиза на негово място.

62′

Омар Сако също е оцветен в жълто.

61′

Жуниньо заменя Милен Стоев.

56′

Лебон преодоля Тонислав Йорданов и шутира към долния ляв ъгъл на Караджов, но стражът на Арда реагира блестящо и спаси.

51′

Жълт картон за Александър Василев.

48′

Кийлън Лебон пусна остро подаване по земя в наказателното поле на Арда, но Алиун Фал не успя в опита си да я засече с пета, а след това и Камара се размина с топката.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

32′

ГОЛ! Омар Камара! Нападателят на заралии остана хладнокръвен, пращайки топката в левия ъгъл на Караджов.

29′

Жълт картон за Иван Караджов.

28′

Дузпа! Иван Караджов игра непозволено в наказателното поле и съдията Иво Андреев посочи бялата точка. Това не се понрави на играчите на Арда и настъпи напрежение в пеналтерията.

21′

Лъчезар Котев отправи изстрел от границата на пеналтерията. Ударът му обаче бе прекалено слаб и не затрудни Генадий Ганев.

20′

Спас Делев шутира от пряк свободен удар. Топката срещна стената.

7′

Опасно центриране Кийлън Лебон, което можеше да залъже Иван Караджов. Стражът обаче внимаваше и със страхотна намеса изби влизащата във вратата му топка.

3′

Домакините отговориха моментално. Серкан Юсеин бе изведен по отличен начин в наказателното поле на госите. Ударът му обаче бе прекалено слаб и Иван Караджов улови безпроблемно.

2′

Пламен Крумов засече центриране от ъглов удар. Капитанът на Арда обаче прати топката с главата високо над вратата.

1′

Божидар Пенчев Атанас Зехиров

Днес започва 9-ият кръг на efbet Лига с мача между Берое и Арда. Срещата е от 20:00 часа в Стара Загора, а домакините ще направят нов опит да запишат първа победа над кърджалии.

Арда се превърна в истински кошмар за заралии след завръщането си в елита, като спечели всички 5 мача между двата тима до момента с впечатляваща голова разлика от 8:1 в своя полза.

Очаква да бъде доста важен сблъсък и за двата отбора в битката за Топ 6. Берое редува добри и лоши мачове и съответно победи и загуби, като има 4 успеха и 4 поражения на сметката си. Дори се заговори, че столът на треньора Петър Колев се клати и шефовете вече му търсят подходящ заместник. Нова издънка днес може и окончателно да прелее чашата на търпението.

ЦСКА и Арда отново един срещу друг за Купата, Левски с късмет при жребия за осминафиналите
Обновена

Интригуващи сблъсъци за националното отличие

От друга страна и Арда все още не може да влезе в оптимален ритъм. Кърджалии са с два мача по-малко, като имат 2 победи, 2 равенства и 2 загуби. Интересното е, че новоназначеният треньор на тима Георги Чиликов до неотдавна бе част от треньорския щаб на Берое, когато начело на старозагорци бе Димитър Димитров-Херо. Така че той познава отлично силните и слабите страни на "зелените" и ще със сигурност ще се възползва от тази информация.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

Добрата новина при домакините е, че нямат проблеми с контузени и наказани играчи. Петър Колев се очаква да заложи на Бакер на вратата и в защита Фуртоадо, Сако, Хаджиев и Василев. Цветков и Юсеин ще си партнират в средата на терена, а Генов и Лебон ще бъдат на крилата. Тунгара ще изпълнява ролята на плеймейкър зад нападателя Камбуров.

При гостите също няма кадрови проблеми. Чиликов вероятно ще пусне същия състав като този срещу Пирин. Под рамката ще започне Караджов и пред него в отбрана Желев, Стоев, Петков и Георгиев. Котев и Юруков ще са опорните халфове, а Йорданов ще действа по-напред като плеймейкър. Коконов и Делев ще действат по крилата, а на върха на атаката ще бъде Жуниньо.

Вероятни състави:

Берое: Бакер, Фуртадо, Сако, Хаджиев, Василев, Юсеин, Цветков, Тунгара, Генов, Лебон, Камбуров

Арда: Караджов, Желев, Стоев, Петков, Георгиев, Котев, Юруков, Коконов, Йорданов, Делев, Жуниньо