Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители: 1233

Арда спечели гостуването си на Берое с 2:0 в efbet Лига

Арда си тръгна с лесни три точки от визитата на безидеен Берое

Тонислав Йорданов блести с два гола в Стара Загора

87′

До края срещата просто се доиграваше. Берое имаше плахи надежди да върне интригата, най-вече чрез резервата Кукула, но чужденецът беше неточен при открилите се пред него две положения за гол.

86′

Ветеранът Пламен Крумов също ще запише игрови минути. Напуска Лъчезар Котев.

85′

Имащият жълт картон Румен Руменов бива заменен от младия Георги Атанасов.

81′

Румен Руменов получава жълт картон в срещата.

78′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 0:2!! ЙОРДАНОВ-ДУЗПА! Всичко в Стара Загора бе решено 12 минути преди последния съдийски сигнал. Появилият се като резерва Мартин Костадинов беше съборен в наказателното поле от Джуниет Али и реферът Кабаков видя достатъчно основание, за да отсъди дузпа. Зад топката застана Йорданов, който прати Перниш в обратния ъгъл за 2:0.

73′

Доскоро лекуващият травма Иван Коконов бива заменен от Мартин Костадинов.

72′

ЙОРДАНОВ! Арда можеше да удвои своята преднина с гол-близнак в 72-ата минута. Деян Лозев пак се оказа неудържим по фланга, като този път прати своето центриране около точката на дузпата, където позиция беше заел Йорданов. Голмайсторът на Арда обаче стреля с глава над горната греда на Перниш.

71′

Ерсон Кукула ще замени Лебон, последна рокада за домакините.

70′

Още две рокади в състава на Берое. Ибрахима Сори Конте влиза в игра вместо Иван Минчев.

69′

БАКАЛОВ СЕ КОНТУЗИ! Неприятна новина сполетя треньорския щаб на Берое в 70-ата минута. Появилият се на почивката Димо Бакалов получи травма и се оказа, че не може да продължи срещата. Така на неговата позиция се наложи да влиза Алиун Фал.

58′

Лебон от домакините пробва да разчупи стереотипното беройско нападение с индивидуална акция в 58-ата минута, която завърши с шут в обсега на Караджов.

53′

Александър Цветков опита да поведе своите съотборници с впечатляващ индивидуален рейд в 53-ата минута. Той обаче не завърши с позитивен развой за заралии, тъй като Деян Лозев от Арда блокира неговото подаване.

48′

Джуниет Али заменя Илиян Стефанов. Това е втората смяна за Берое.

47′

Още на почивката Берое пробва да реагира с две смени. В игра се появиха Димо Бакалов и Джуниет Али, като вместо тях напуснаха Гаюс Макута и Илиян Стефанов.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

МИНЧЕВ! Берое имаше възможността бързо да възстанови паритета с две последователни положения пред Караджов. В 43-ата Милен Стоев не прецени действията си и позволи да бъде надигран от Александър Василев. Бранителят на домакините навлезе в наказателното поле и върна леко назад за връхлитащия Минчев. Изстрелът му летеше към горния десен ъгъл, но за късмет на Арда, топката срещна тялото на добре позиционирания бранител Алекс Петков. Малко след това, Иван Караджов се справи с вещина при шут от средна дистанция на Макута.

40′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 0:1!! ЙОРДАНОВ! Логичното в Стара Загора сякаш се случи пет минути преди края на първата част. Иван Тилев уважи поредното включване в атака на Деян Лозев. Бившият футболист на Левски напредна по крилото и центрира за далечната греда. Георги Ангелов остана под топката и това позволи на Тонислав Йорданов да бъде безпогрешен, насочвайки с глава в мрежата на заралии.

37′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Иван Коконов.

34′

Централният нападател на Берое - Мартин Камбуров е перфектно охраняван от защитата на ветерана и до този момент той няма никакви шансове да застраши вратата на гостите.

28′

Арда имаше завидната възможност да открие резултата в 28-ата минута. Георги Кабаков отсъди пряк свободен удар за гостите на границата на наказателното поле. Със статичното положение се зае Тонислав Йорданов. Младокът обаче пресили насочването си и кълбото мина над горната греда.

21′

Капитанът на Берое - Душан Перниш демонстрира отлична реакция в 21-ата минута, когато "прочете" развоя на събитията на "синя" атака. Този път Руменов действаше отляво и центрира опасно за връхлитащия Йорданов. Словашкият вратар на домакините обаче пресече паса с точна намеса.

11′

В рамките на 60 секунди двата тима си размениха по едно опасно положение. Румен Руменов изглеждаше, че е в засада, но според новите правила, ситуацията бе оставена да бъде изиграна. Атакуващият халф хитро елиминира Хасани, но след това шутира слабо в ръцете на Перниш. Малко след това Гаюс Макута проби по фланга за добра атака на Берое, но финалното му подаване беше разочароващо.

7′

ЖЕЛЕВ! Не мина време и Арда също демонстрира качеството на своята атака. "Сините" разиграха бърза комбинация на тъча, която завърши с извеждащо подаване зад гърба на отбраната за Милен Желев. Фланговият футболист остана сам срещу Перниш, но пропусна да накаже бившите си работодатели, стреляйки във външната част на мрежата.

4′

Двубоят започна с идея по-активна игра от домакините, които имаха надежди да открият резултата още в четвъртата минута. Кратко меле се разигра в близост до голлинията на Иван Караджов, но така и не се намери футболист на беройци, който да отправи головия изстрел.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′