Претендентът за класиране в "Б" група Балкан (Ботевград) победи трудно с минималното 1:0 Банско на стадион "Христо Ботев".

Единственото попадение реализира Димчо Ръждев в 35-ата минута. През второто полувреме съдията изгони Иван Вълков. Той и Мартин Топузов ще пропуснат гостуването на ботевградчани на Малеш (Микрево) в следващия кръг, тъй като Топузов натрупа жълти картони.

Домакините от Балкан негодуваха от главния съдия, чийто баща е помощник треньор на основния им съперник за първото място в Югозападната "В" група Пирин (Бл).

Благоевградчани се издъниха при гостуването си на Левски (Елин Пелин) и направиха 0:0. Гостите имаха превес на терена през цялото време, като също завършиха в намален състав. Рефер на срещата бе синът на бившия съдия Кънчо Димитров, Георги, от който бяха недоволни и двата лагера.