Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 0:3 от Германия и на практика загуби шансовете си да продължи на полуфинал на Евро 2017. Нашите момчета започнаха много страхливо, допуснаха два бързи гола, останаха с десет човека и чак тогава заиграха добре.

Съдията Сергей Лапочкин от Русия даде много сериозно рамо на германците, не отсъждайки чиста дузпа срещу Калоян Кръстев. След почивката наивна грешка донесе втора дузпа за Бундестима и след това мачът се доиграваше.

Ангел Стойков реши да приеме играта дълбоко в нашата половина. Нашите момчета не излизаха от наказателното си поле в първите минути и бяха много смутени.

Две наивни грешки решиха много бързо мача. Етиен Аменидо успя да си спре топката пред малкото поле. Завъртя се и стреля. Топката се удари в крака на Андреа Христов и излъга вратаря. Няколко защитника седяха и гледаха германеца.

Малко по-късно Петко Христов се подхлъзна, Андреа Христов изпусна Аменидо, който оставаше сам. Андреа се опита да си коригира грешката, направи дузпа и беше изгонен. Капитанът Гьокхан Гюл реализира хладнокръвно за 2:0.

След това трагично начало българите заиграха по-добре с десет човека. До почивката те бяха по-добрия отбор на терена. Съдията Лапочкин даде сериозно рамо на германците, не отсъждайки дузпа за нарушение срещу Калоян Кръстев на вратаря. Ситуацията беше подобна с дузпата за Бундестима.

Снимка 302809

Източник: bfunion.bg

В началото на второто полувреме Васил Добрев, който влезе за да заеме мястото на Андреа Христов, също се отчете с направена дузпа. Той спъна наивно Аменидо на сантиметри в полето и Лапочкин не се поколеба да посочи за втори път бялата точка. Фриеде реализира технично за 3:0.

След този гол българите продължиха да търсят почетен гол, но няколко пъти бяха хващани на опасни контри и можеха да загубят с още по-сериозна разлика.

България ще играе още един мач с Холандия и на теория може да продължи. За това е необходима победа с 4 гола и в същото време Германия трябва да загуби от Англия.