73′

Мелгарехо заменя Морено.

Снимка 452874

71′

Спасяване на Георгиев!!! Мигел Алмирон проби опасно отляво и стреля опасно. Ударът му обаче бе спасен от вратаря на България.

70′

Галин Иванов влиза на мястото на Вандерсон.

69′

Риверос нахлу опасно отляво в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, който Георгиев изби в корнер.

Снимка 452876

63′

Димитров влиза на мястото на Терзиев.

62′

Отличен шанс за България!!! Краев получи топката в наказателното поле и комбинира с Вандерсон. Крилото центрира за Ивелин Попов, който от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата.

60′

ГОЛ ЗА ПАРАГВАЙ! Мигел Алмирон се разписа. Халфът получи пас пред наказателното поле, нагласи си топката и с прецизен удар в десния ъгъл вкара за 0:1.

Снимка 452877

57′

Санчес заменя Мартинес.

50′

Пропуск на Парагвай! Лескано пусна отличен пас за Ромеро, който проби през центъра, но стреля покрай лявата греда.

49′

Гомес опита нов удар след центриране от корнер, но не успя да насочи топката към вратата.

Снимка 452873

48′

Удар с глава на Гомес минава покрай вратата след центриране от корнер.

46′

Краев заменя Неделев.

46′

Десподов влиза на мястото на Марселиньо.

Снимка 452868

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

39′

Алмирон пусна чудесен пас зад гърба на Чорбаджийски. Бранителят бе надбяган от Вилясанти, който опита удар от малък ъгъл, но Георгиев успя да избие.

Снимка 452867

35′

Лескано отклони с глава топката към Ромеро, който се възползва от грешка в отбраната на България и се озова сам срещу Георгиев. Вратарят обаче действа отлично и спаси удара на парагвайския нападател.

29′

Георгиев спаси опасен удар от пряк свободен удар на Ромеро. Главният рефер обаче отсъди непряк свободен удар за неправомерни действия на играчите на гостите в стената.

27′

Жълт картон за Костадинов.

23′

Отличен шанс за България! След изпълнение на корнер "лъвовете" организираха бърза контраатака. Марселиньо намери Вандерсон пред наказателното поле, който пусна хубав извеждащ пас за Ивелин Попов. Вратарят на Парагвай Силва обаче предвидливо излезе и изпревари Попето.

Снимка 452865

18′

Алмирон премина лесно през Неделев и опита удар, който срещна тялото на Лескано.

16′

Ромеро проби опасно отляво и намери Лескано, чийто удар обаче бе неточен.

Снимка 452863

15′

Риверос опита удар от въздуха от далечна дистанция. Георгиев не бе затруднен.

2′

Първи удар към вратата на България. Мигел Алмирон проби отдясно и стреля с левия крак, но топката не намери очертанията на вратата.

1′

Кристиан Паредес

Георги Дерменджиев ще дебютира днес начело на националния отбор по футбол в контролата с Парагвай. България приема съперника си тази вечер, от 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Опитният специалист ще трябва да спомогне за прекъсването на негативната серия от резултати, записана от тима напоследък.

Вече в 11 поредни мача "трикольорите" не познават вкуса на победата. Незапомнен антирекорд от над 80 години.

Кирил Десподов за националния отбор, Щурм, ЦСКА, дербитата с Левски и Космонавта

Крилото даде пространно интервю

За последно представителният ни тим победи Кипър с 2:1 на 13 октомври миналата година в Лигата на нациите.

Това се случи под ръководството на Петър Хубчев, който пък малко по-късно смени Дерменджиев начело на Левски.

Лечков тренира с националите

Пламен Илиев и Кирил Десподов се готвиха на пълни обороти

През това време националите бяха водени от Красимир Балъков, чийто престой по-скоро ще остане само за статистиката, отколкото да бъде запомнен с нещо постигнато.

Надеждата за отбора ни за класиране на Евро 2020 е през баражите през март, на база представянето в Лигата на нациите. Именно тогава Дерменджиев трябва да докаже, че поредната треньорска промяна е била за добро.

Снимка 452599

Треньорската промяна бе под фаталния №13 през новия век. От 2000 година насам Дерменджиев е 14-ият селекционер, като Пламен Марков и Станимир Стоилов имат по два престоя.

Статистически излиза, че само в 5 от 19-те години дотук през новия век не е имало смяна на селекционера на националния отбор.

Селекционерът на тима ни ще има възможността да използва услугите на Пламен Илиев и Кирил Десподов, които са на линия.

Георги Дерменджиев: Не е добре, когато губиш, но не е и добре, когато те хокат постоянно

"Честата смяна на треньори не се отразява добре на играчите"

В същото време Парагвай стигна до четвъртфиналите на Копа Америка през 2019 година, въпреки че не успя да спечели нито един мач (3 равенства и 1 загуба). Южноамериканците не успяха да запазят чиста мрежа в четири поредни гостувания след равенството 0:0 на Копа Америка с Бразилия.

Селекционерът на Парагвай: По никакъв начин не можем да подценим България

"Ще се постараем да играем така, както аз искам"