Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:
90+4′

Край на мача.

ЦСКА победи Арда с 3:1

ЦСКА остава лидер! Първа победа за "армейците" срещу Арда в Кърджали за първенство!

"Червените" вече са с актив от 37 точки

90′

ГОЛ! Марселино Кареасо! Лазар Туфегджич получи отляво и центрира в наказателното поле на близката греда. Там Марселино бе оставен непокрит, пое във въздуха с десния крак, а веднаха след това след изстрел с левия, прати кълбото във вратата.

87′

Иван Турицов е заменен от Мено Кох.

87′

Деян Лозев е заменен от Милен Стоев.

87′

Александър Георгиев заменя Ел Мами Тетах

83′

Ласана Н'Диайе заменя Иван Коконов.

81′

Греда! Светослав Ковачев стреля мощно от пряк свободен удар от далечна дистанция. Густаво Бусато успя атрактивно с една ръка да я избие в напречната греда.

79′

Жеферсон също е оцветен в жълто.

74′

Юрген Матей получава жълт картон.

73′

Христо Иванов е заменен от Ел Мами Тетах

71′

Владеене на топката: Арда Кърджали: 60%, ЦСКА-София: 40%.

68′

Станислав Шопов е заменен от Марселино.

65′

ГОЛ! Дюкенс Назон! След центриране от корнер, Амос Юга спечели топката след единоборство с Тонислав Йорданов. Кълбото попадна в Назон отляво, който пое и мощен шут по диагонала от няколко метра преодоля Господинов.

64′

Амос Юга стреля с глава към вратата, но ударът му бе блокиран от противников защитник.

61′

Дюкенс Назон заменя Браян Морено.

55′

ГОЛ! Светослав Ковачев! Центрирането на Иван Коконов от ъглов удар бе много сполучливо. Ковачев се извиси над всички и с прецизен изстрел прати топката във вратата на Бусато.

48′

Опасно центриране на Тибо Вион от пряк свободен удар, всички негови съотборници обаче се разминават с топката.

47′

Жираир Шагоян е заменен от Лазар Туфегджич.

47′

Маурисио Гарсес e заменен от Жеферсон.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

39′

Светослав Ковачев получава жлът картон, след игра с лакът срещу Иван Турицов.

38′

Браян Морено! Поредно центриране на Тибо Вион от корнер затрудни домакините. Топката стигна до Морено, който с атрактивен ножичен удар прати топката над напречната греда.

32′

ГОЛ! Джонатан Линдсет! Тибо Вион центрира от ъглов удар. Линдсет спечели въздушното единоборство срещу Тонислав Йорданов и с глава насочи топката във вратата на Анатолий Господинов.

26′

Играчите на ЦСКА владеят повече топката и се опитват да измислят нещо в атака.

20′

Маурисио Гарсес получава жълт картон.

16′

Изглежда, че футболистът ще може да продължи. Играта е подновена.

Снимка 592868

Източник: startphoto.bg

15′

Умар Сако получава удар в лицето. Домакините имат претенции за дузпа, които обаче не са уважени.

14′

Юрген Матей изчиства топката след опасно центриране за домакините.

4′

ГОЛ! Светослав Ковачев! Не! Футболистът прати топката във вратата, но попадението му бе отменено заради тънка, но правилно отсъдена засада. Тонислав Йорданов е избързал да застане зад гърба на защитата на ЦСКА.

3′

Шагоян центрира отляво в наказателното поле, където Шопов обаче не успя да играе с топката.

1′

26. Ел Мами Тетах 9. Дюкенс Назон

Арда приема ЦСКА в двубой от oт от 16-ия кръг на efbet Лига. Срещата в Кърджали стартира в 18:30 часа. Главен съдия е Георги Давидов. Гостите са лидери в генералното класиране с 34 точки, докато днешните домакини са 9-ти с 23 точки.

Това е трето поредно гостуване за "червените", след като постигнаха две победи над Ботев (Пловдив) и Ботев (Враца). Отборът воден от Саша Илич при положителен резултат вечерта ще се задържи на върха. Любопитното е, че ЦСКА няма успех в Кърджали, откакто тимът на Александър Тунчев се подвизава в елита на България. Съставът на Арда няма загуба от началото на септември, когато беше сразен от Левски.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

Старши треньорът на домакините няма да може да използва Жуниор Палмарес, както и Иван Тилев, който си изкара червен картон срещу Локомотив (София) миналата седмица.

Саша Илич пък трябва да намери алтернативи на Асен Дончев и Дауда Бамба, които се възстановяват от контузии. В групата обаче се завръща Амос Юга, който в предходния мач не взе участие заради наказание. По всяка вероятност сръбъският наставник отново ще избере схема с трима бранители, тъй като до момента се оказва сполучлива.

Вече е ясна датата за гостуването на ЦСКА на Гигант (Съединение)