Арда постигна втората си поредна победа в efbet Лига, надделявайки над Витоша (Бистрица) с 3:1. Головете за победата бяха дело на Ради Василев и Иван Коконов, а Румен Гьонов спомогна с автогол. За Витоша отбеляза Георги Купенов.

Снимка 436996

Първото попадение падна още в 5-ата минута след фрапантна грешка на стража на Витоша Николай Георгиев. Георгиев се опита да излъже Ради Василев, който го пресира. В крайна сметка топката попадна във вратата на Витоша.

В 17-ата минута Четин Садула подаде към Румен Гьонов, който отправи мощен шут към вратата на Иван Караджов, но гредата спаси гостите.

В 23-ата минута Витоша все пак съумя да изравни. Мартин Станкев центрира към наказателното поле, което създаде суматоха в наказателното поле на Арда. Георги Купенов успя да прати топката във вратата на Иван Караджов. Румян Ховсепян опита да изчисти от голлинията, но топката вече я бе минала с целия си обем.

Пет минути преди края на първото полувреме Григор Долапчиев изведе Мартин Станкев, но съдията вдигна флага за засадата. Двата отбора се прибраха в съблекалните при равенство 1:1.

Витоша - Арда 1:3, автогол на Гьонов

"Тигрите" излизат за първа победа

В 59-ата минута Арда излезе напред в резултата. Веселин Марчев бе фаулиран от стража на Витоша Николай Георгиев и Драгомир Драганов посочи бялата точка. Иван Коконов бе точен.

В 70-ата минута Румен Гьонов реши всичко. Футболистът на Витоша си вкара автогол след центриране от корнер на Дарко Глишич.

В 88-ата минута Александър Христев бе изгонен с директен червен картон.

В следващия си двубой Витоша излиза срещу Дунав, а Арда ще домакинства на Локо (Пд) на стадиона в парк "Лаута".