Арда победи Септември (София) с минималното 1:0 в първата среща от неделната програма на 19-ия кръг в efbet Лига.

Лошо впечатление направи нелепо малкото фенове, които бяха по трибуните. Кърджалии се радваха двайсетина запалянковци, които бяха дошли от южния град да ги подкрепят, докато при столичани нямаше нито едно заето място на стадион "Васил Левски".

Снимка 606229

Източник: startphoto.bg

Иначе единственото попадение в мача бе дело на Преслав Боруков (44'), който бе точен от дузпа. Столичани пък можеха да поведат в резултата в началото на първото полувреме, след като и те получиха правото да изпълнят наказателен удар. Анатолий Господинов обаче реагира блестящо и отрази удара на Асен Георгиев от бялата точка.

Снимка 606216

Така Арда измести Локомотив (София) и застана на осмото място в класирането на първенството с актив от 29 точки. Септември пък е на незавидната 12-а позиция с 15 пункта, колкото има и Ботев (Враца).

Септември (София) - Арда: 0:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора стояха доста предпазливо на терена. Поради тази причина интересните положения пред вратите на Димитър Шейтанов и Анатолий Господинов бях кът.

В осмата минута Умар Сако игра с ръка в наказателното поле. На съдията Васимир Ел-Хатиб му бяха нужни две минути, за да стигне до решението да се консултира с ВАР. След внимателен преглед пред мониторите, реферът посочи бялата точка. Асен Георгиев се нагърби с отговорността, но Анатолий Господинов спаси.

Снимка 606223

В 29-ата минута кърджалии нацелиха гредата. Светослав Ковачев пусна отлично центриране от ъглов удар. Умар Сако се извиси над всички и с глава насочи топката към вратата. Кълбото обаче срещна десния страничен стълб на Димитър Шейтанов.

Снимка 606222

В 43-ата минута Мартин Николов повали на земята Светослав Ковачев и съдията Васимир Ел-Хатиб бе категоричен, а Преслав Боруков бе безпощаден от бялата точка. Футболистът нанесе мощен изстрел, пращайки топката в лявата сглобка на вратата. Димитър Шейтанов шък се хвърли в противоположната посока.

Снимка 606221

През втората част столичани леко вдигнаха темпото, опитвайки се да вземат нещо повече от маче. Това обаче се оказа трудна задача, заради добре подредената от Александър Тунчев отбрана на кърджалии.

В 52-рата минута Деян Лозев центрира отдясно. Преслав Боруков свали с гърди към Светослав Ковачев, който отправи силен изстрел, но Димитър Шейтанов спаси, а страничният съдия вдигна и флага си за засада.

Снимка 606217

В 64-ата минута Иван Тилев получи отличен извеждащ пас и опита да прехвърли Димитър Шейтанов. Ударът му обаче не бе достатъчно добър и стражът на столичани улови.

Пет минути по-късно Симеон Александров центрира в наказателното поле, където Валентин Йосков отправи удар с глава. Топката обаче премина на сантиметри встрани от лявата греда на Анатоли Господинов.

Снимка 606219

В 84-ата минута Атанас Кабов центрира от корнер, а Йосков отклони с глава, след което последва удар на Мартин Петков от трудно положение. Топката премина на сантиметри от дясната греда на Анатоли Господинов.