Арда е новият член на Първа лига! Възпитаниците на Стамен Белчев победиха Септември с 1:0 в баража за промоция в елита. Двубоят бе изключително оспорван и се реши след продължения. В герой за кърджалийци се превърна юношата на клуба Ахмед Осман, който вкара победното попадение с 111-ата минута.

Двубоят на "Лаута" в Пловдив ще се запомни с големи брой жълти картони, както и трите червени. За столичани бяха изгонени Асен Чандъров и Борис Галчев, докато за "сините" терена преждевременно напусна голмайстора Осман.

Постижението на Арда е историческо. Тимът печели втора поредна промоция и ще играе за първи път в елита на българския футбол.

Септември - Арда 0:1

Септември - Арда 0:1, гол на Осман

Кърджалийци гонят историческо участие в елита

През първото полувреме по-активният отбор бе Арда, но по-чистите положения бяха на страната на Септември. В 3-ата минута Лукас Мартинс изпревати Стоичков, но не успя да нанесе хубав удар след центриране отдясно.

В средата на полувремето топката стигна до Дарко Глишик, който стреля опасно отляво на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

Едва в 42-ата минута един от двамата вратари трябваше да се намесва. Глишик получи пас отляво от Здравко Димитров и стреля от малък ъгъл, но Караджов успя да избие.

В продължението на първата част удар на Веселин Марчев от далечна дистанция рикошира в Борис Галчев и мина на сантиметри от вратата, без Янко Георгиев да има шанс да реагира.

Снимка 426089

Източник: arda.bg

На полувремето Илия Димитров влезе на мястото на Кристофър Мандиангу, който получи травма. В 48-ата минута шут на Венцислав Бенгюзов извън наказателното поле рикошира в играч на Септември и премина покрай вратата.

Малко след това и Венци Христов опита да изненада Янков Георгиев с удар от далечна дистанция, но бе неточен.

В 55-ата минута кърджалийци изгубиха топката в своята половина. Борис Галчев пое кълбото и опита плътен шут, който също не намери очертанията на вратата.

Снимка 426088

Минута по-късно вратарят на Септември Янко Георгиев получи контузия и бе заменен от Валентин Галев.

В 72-ата минута Иван Коконов пропусна отлична възможност за гол. Офанзивният футболист бе изведен в наказателното поле с отличен пас от Ивайлов Найденов и нанесе удар, който стражът на столичани успя да избие.

Осем минути по-късно Здравко Димитров получи топката отляво, финтира защитник на Арда и стреля от около 15 метра, но не затрудни Караджов. В края на мача и Илия Димитров пробва далечен удар, който бе неточен.

Снимка 426086

В началото на първото продължение Септември остана с човек по-малко. Асен Чандъров влезе остро в краката на Атанас Кръстев и получи втори жълт картон.

В 97-ата минута Осман проби отляво, справи се с двама защитници на столичани, но от малък ъгъл стреля неточно.

Арда нанесе своя удар в 111-ата минута. Попадението изработиха две от резервите на Стамен Белчев. Митко Плахов получи топката в наказателното поле и проби до аутлинията. Халфът видя оставения непокрит Ахмед Осман около точната на дузпата. Нападателят получи топката и с техничен удар в десния ъгъл не остави шанс на Галев.

Снимка 426090

В 116-атата минута кърджалийци организираха отлична контраатака. Иван Коконов получи топката отляво, напредна и намери далечния ъгъл на Галев. Попадението обаче бе отменено от Георги Кабаков заради нарушение на голмайстора Осман в атака. Ветеранът получи втори жълт картон и бе изгонен. Борис Галчев пък посегна към десетката на Арда и напусна терена с директен червен картон.

До края на срещата Септември не успя да стигне до гол и Арда е новият член на Първа лига.