Арда записа категорична победа над Пирин в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Кърджалии се наложиха с 3:0 у дома.

По този начин "орлетата" продължават с ужасяващото си представяне от началото на сезона, с актив от едва 3 точки след единствената си победа над ФК ЦСКА 1948.

Седмата загуба за благоеградчани поставя под сериозна въпросителна бъдещето на треньора Уорън Фийни, който вече обяви, че не се страхува от критики.

Арда - Пирин, класическа преднина на домакините

Бъдещето на Фийни под въпрос

От своя страна новият наставник на Арда Георги Чиликов записа първи успех начало на тима след като при дебюта си инкасира загуба от Ботев (Пловдив). След днешния мач Арда е в средата на класирането с 8 точки.

Срещата започна скучно. В 18-ата минута домакините успяха да открият. При една атака на кърджалии, топката стигна в непокрития Лъзечар Котев, който от около 24 метра стреля, а титулярът в този мач Шейтанов не успя да се намеси адекватно и допусна попадение. От началото на сезона стражът беше резерва на Петър Петров, но днес Фийни бе решил да му гласува доверие.

В 40-ата минута Жуниньо напредна и навлезе в наказателното поле, но вместо да стреля, реши че е по-добре да подаде успоредно към Коконов, който с левия крак намери далечния ъгъл на вратата на Шейтанов за 2:0.

През втората част "орлетата" опитаха да отговорят, но твърде неумело.

В 55-ата минута, Тонислав Йорданов получи дълга топка и излезе сам срещу Шейтанов, но младият страж се поколеба дали да излезе и когато го направи сгреши и при сблъсък между двамата, нападателят пострада в главата. Тонислав Йорданов стреля със самочувствие в стил "Паненка", а Шейтанов нямаше никакъв шанс за 3:0.

В 74-ата минута, Тонислав Йорданов получи от Илия Юруков и насочи в долния ляв ъгъл на вратаря за разгромното 4:0. След разглеждане от ВАР попадението беше отменено заради засада към бившия играч на ЦСКА.