Арда постигна класическа победа с 3:0 над Локомотив (София) в мач от 31-ия кръг на efbet лига. Преслав Боруков (36'), Светослав Иванов (44') и Илия Юруков (68') донесоха категоричния успех на кърджалийци. По този начин Арда остава на 8-та позиция с 45 точки, докато "червено-черните" са на 9-то място с 38 пункта.

Домакините стартираха по-уверено и в 23-та минута възпитаниците на Александър Тунчев бяха много близо да поведат в двубоя. Офанзивните играчи на отбора осъществиха великолепна комбинация, когато топката достигна до Радослав Цонев в наказателното поле, чийто удар бе блокиран от защитника Лука Иванов. При центрирането от корнер, бранителят Пламен Крачунов с глава нацели десния страничен стълб на вратата на гостите.

Снимка 618161

Източник: startphoto.bg

Съставът в синьо се възползва от груба грешка в редиците на "червено - черните" и откри резултата в 36-та минута. Левият краен бранител Мики Орачев сбърка в подаването към Марио Петков, а нападателят Преслав Боруков от непосредствена близост съумя да отбележи.

Тимът от Кърджали продължи с по-доброто представяне и заслужено се добра до второ попадение в края на първото полувреме. След добро разиграване, Преслав Боруков умело пропусна топката към Станислав Иванов, като атакуващият плеймейкър с помощта на рикошет записа името си сред голмайсторите.

Снимка 618159

Локомотив (София) пропусна добра възможност в началото на втората част. Крилото Юлиан Ненов получи празно пространство, превзе го и предпочете да отправи изстрел, ала кълбото рикошира коварно в крака на противник и премина опасно покрай вратата.

Домакините бързо можеха да спихнат по-активните действия на клуба от София. В 54-та минута таранът Преслав Боруков изпревари персоналния си пазач, отигра топката с глава, предизвиквайки Алесандър Любенов да прави спасяване.

Снимка 618158

Определено "столичните железничари" изпитваха сериозни проблеми в дефанзивен план. Скоростният футболист Ел Мами Тетах излезе на стрелкова позиция вследствие на отбита топка и от близко разстояние не успя да преодолее Любенов.

В 68-та минута интригата окончателно приключи. Бразилецът Бруно Франко изчисти нескопосано, кълбото се озвова в Илия Юруков и с мощен удар реализира за 3:0.

Четири минути преди края на мача столичани имаха прекрасна възможност да върнат едно попадение. Франса проби по левия фланг и подаде към Костов, който стреля от непосредствена близост до вратата, но стражът на домакините опази мрежата си от попадение.

В последните секунди на мача Красимир Милошев стреля опасно от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов отрази изстрела му.

Арда - Локомотив (София) 3:0 (Развой на срещата по минути)