Арда победи заслужено вял Локомотив (София) с 1:0 в двубой от 20-ия кръг на еfbet лига, игран на стадион "Локомотив". Станислав Иванов донесе успеха на кърджалийци с гол в 84-ата минута. На фона на представянето на двата отбора, Арда заслужено се поздрави с трите точки.

По този начин отборът заема седмото място с 31 пункта, докато "червено-черните" са 13-ти с 19 точки в актива си.

Снимка 645373

Източник: startphoto.bg

Гостите стартираха по-уверено двубоя. Още в първите минути фалфът Тонислав Йорданов центрира от пряк свободен удар към полето на вратаря, където централният бранител Умар Сако стреля, но защитникът на "червено-черните" Гонсало Кардосо застана на пътя му.

Кърджалийци наложиха траен натиск над противника си, след като отново пропуснаха да поведат. В Станислав Иванов се озова на стрелкова позиция, когато отправи удар, спасен от стража Александър Любенов.

Снимка 645375

Съставът на Александър Тунчев определено можеше да съжалява, че през първото полувреме първи не откри резултата. При нескопосано изчистване на топката от страна на Диме Димов, кълбото достигна до Станислав Иванов, чийто удар рикошира в напречната греда.

В 19-та минута гредата пък също лиши кърджалийци от попадение. Най-активният им играч през първото полувреме Станислав Иванов за пореден път не успя да се разпише в полза на своя отбор. Плеймейкърът получи подаване в наказателното поле, откъдето с премерен изстрел предизвика намеса от страна на Александър Любенов.

Снимка 645374

Второто полувреме започна с шанс за "железничарите". Десният краен бранител Ивайло Найденов комбинира с Карлос Франса, бразилецът стреля веднага, ала топката премина встрани от вратата на Анатолий Господинов.

Минути по-късно "червено-черните" пропиляха великолепна възможност да сломят съперника си. Карлос Франса напредна отдясно, след което взаимодейства с Валентин Николов, а атакуващият футболист от непосредствена близост прати топката в обсега на Анатолий Господинов.

Снимка 645379

Интересна ситуация се разгирва В 73-ата минута на мача. Тогава съдията Владимир Вълков отсъди дузпа Локомотив (София). Впоследствие обаче отмени решението си, тъй като лично прегледа ситуацията на ВАР.

С оглед доминацията на Арда, логичното се случи. В 84-ата минута появилият се в игра Преслав Боруков осъществи хубав пробив отляво, за центрира в полето на вратаря, принуждавайки Александър Любенов да подари топката на Станислав Иванов, който отбеляза с лекота от такава близост.

Столичани все пак положиха усилия да възстановят паритета в последните секунди на сблъсъка. Стив Траоре качи топката на главата на Калоян Кръстев, чието отиграване срещна страничния стълб на вратата.

Локомотив (София) и Арда 0:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 12:30 часа