Арда спечели домакинството си на Етър в мача между двата тима от 25-ия кръг на efbet Лига.

Срещата завърши при резултат 3:2.

Съставът от Кърджали реши всичко в сблъсъка през вторите 45 минути, като в тях реализира две от попаденията си. Първата част от сблъсъка бе приключила при по едно разменено.

Точни за победителите бяха Тилев, Йорданов и Желев. За гостите се разписаха Миси Мезу и Даниел Младенов.

Домакините са в подем след като се класираха за финала за Купата на България и победиха Берое през уикенда.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арда - Етър 3:2

Киров с много проблеми в тима си

Първото полувреме премина при натиск на домакините. Гостуващият тим изчакваше възможност на контраатака. Много такива шансове не се откриха пред великотърновци.

След няколко неуспешни акции за тима от Кърджали, резултатът все пак беше открит от по-настоятелния от двата отбора на терена.

В 21-ата минута, след една от първите атаки за Етър, се стигна до контрадействия в полза на съперника и сериозна грешка в защитата на "жълтите" в този мач.

Тилев се възползва оптимално и с удар от средна дистанция и лек рикошет, даде заслужена преднина на състава си.

Натискът на Арда продължи, но това не водеше до нищо сериозно пред вратата на гостите. Освен далечен изстрел на Мартинов, домакините нямаше с какво да се похвалят.

Две минути преди паузата, при наглед безобидна ситуация, Мезу реши да изпробва късмета си и засече вдигната във въздуха топка с воле към целта. Караджов не се намеси добре и кълбото влетя в мрежата му.

Така до почивката равенството властваше в срещата от 25-ия кръг на efbet Лига.

Второто полувреме, в началните си минути, нямаше нищо общо с откриващата част, от гледна точка на заряда в срещата.

Положенията пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка, като многото нарушения накъсаха сериозно играта.

В състава на Етър бяха извършени четири промени, но те не доведоха до сериозна промяна в поведението на състава на игрището.

Напротив, в 72-ата минута Тонислав Йорданов бе изведен отлично от Георгиев и не сгреши, разписвайки се за 2:1.

Шест минути след това Желев вкара за 3:1, след ефектно двойно подаване, но малко преди края влезлият като резерва Даниел Младенов върна интригата, разписвайки се за 3:2. Той се възползва от неточни действия на бранителите на Арда.

Нова промяна в резултата обаче нямаше и така Арда добави важни три точки към актива си.

Успехът е изключително значим за кърджалийци, като благодарение на него те излизат пред ЦСКА в класирането и временно са под номер 3 в таблицата.