Арда победи Берое с 1:0 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в мача вкара Тонислав Йорданов в 69-ата минута. В края на срещата Алиун Фал пропусна дузпа.

Така кърджалийци, които днес бяха без осем футболисти, събраха 42 точки и заемат 4-о място във временното класиране. Берое е пети с шест точки по-малко.

Арда - Берое 1:0, Фал с несериозно изпълнение на дузпа

Домакините още са в еуфория от достигнатия финал за Купата, гостите обмислят треньорска смяна

Срещата започна с безкрайно неточен удар на Еривалдо от далечна дистанция. Минута по-късно Деян Лозев намери Лъчезар Котев в наказателното поле. Халфът овладя и оправи удар, който Генадий Ганев спаси.

В 9-ата минута шут на Румен Руменов мина над вратата. Арда продължи да бъде по-активният отбор. В 26-ата минута Лозев получи в наказателното поле и отправи неточен удар от движение.

Снимка 527535

Източник: beroe.bg

Минута след това пред Берое се откри отлична възможност за гол. Гаюс Макута изведе Еривалдо отляво в наказателното поле. Португалецът напредна, но отправи слаб удар в близкия ъгъл, който Иван Караджов изби.

В 41-ата минута старозагори пропуснаха нов отличен шанс за гол. Отново Макута намери Еривалдо, португалецът вместо да шутира, с успореден пас намери Алиун Фал, но го затрудни изключително много и сенегалецът не успя да намери опразнената врата.

Снимка 527531

В края на полувремето Кийлън Лебон шутира силно, но Пламен Крумов блокира. Топката остана във французина, който отправи нов удар, този път в аут.

След час игра пред Арда се откри нова добра възможост след бърза контраатака. Лозев напредна и намери Александър Георгиев. Последният отправи опасен удар от около 15 метра, но Ганев се намеси блестящо и изби в корнер.

Снимка 527532

В 69-ата минута домакините стигаха до гол. Румен Руменов центрира на втора греда от пряк свободен удар. Ганев сбърка, а Тонислав Йорданов надскочи Октавио и прати топката във вратата с глава.

В 89-ата минута Лозев фаулира Алиун Фал в наказателното поле при едно центриране. Съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Зад топката застана сенегалецът, който изпълни наказателния удар несериозно и Караджов спаси слабия му удар.