Арда победи Берое с 1:0 у дома в мач от 22-ри кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Тонислав Йорданов в 37-ма минута. С победата кърджалийци прекъснаха серия от три пореди загуби и вече имат 25 точки в актива си, заемайки 9-та позиция в класирането. Берое е на 7-мо място с 29 пункта.

Първият сериозен шанс в мача дойде в средата на първата част, когато Симеон Мечев центрира в наказателното поле, където Абубакар Тунгара нанесе удар с глава, но право в ръцете на Мартин Луков.

Момчетата на Стамен Белчев отговориха 4 минути по-късно. Светослав Ковачев проби по десния фланг, влезе навътре към наказателното поле и нанесе силен шут с левия крак, но Генадий Ганев блесна със страхотно спасяване с една ръка.

Арда - Берое, 1:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 15:00 часа

Стражът на Берое обаче нямаше какво да направи в 37-мата минута, когато Тонислав Йорданов откри резултата. Домакините организираха атака отдясно, която доведе до центриране в наказателното поле. Бранител на Берое не изчисти добре и топката се озова в краката на Йорданов, който простреля Ганев с фантастичен удар в сглобката на вратата.

През второто полувреме гостите успяха да създадат едно единствено положение пред Мартин Луков. В 59-та минута Кийлън Лебон центрира отляво, Алиун Фал стреля с глава, но Мартин Луков закова топката на голлинията и спаси отбора си.