Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:

Арда задълбочи по катергочен начин кризата в Пирин и постави под въпрос поста на Уорън Фийни

"Орлетата" вече имат седем загуби

81′

Жълт картон за капита на Пирин Светослав Дяков, който подходи неспортсменски към Илия Юруков, който беше паднал, а опитният играч го чукна умишлено с коляно.

74′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА АРДА! Тонислав Йорданов получи от Илия Юруков и насочи в долния ляв ъгъл на вратаря за разгромното 4:0! След разглеждане от ВАР попадението беше отменено заради засада към бившия играч на ЦСКА.

68′

Атанас Зехиров ще направи официален дебют с екипа на Арда. Спас Делев е заменен.

65′

Карачанаков бе заменен от Преслав Йорданов.

60′

Жуниньо бе заменен от Румен Руменов

59′

ГОЛ ЗА АРДА! Тонислав Йорданов стреля със самочувствие в стил "Паненка", а Шейтанов нямаше никакъв шанс. 3:0!

55′

Дузпа в полза на домакините! Тонислав Йорданов получи дълга топка и излезе сам срещу Шейтанов, но младият страж се поколеба дали да излезе и когато го направи сгреши и при сблъсък между двамата, нападателят пострада в главата.

52′

Антон Карачанаков центрира от корнер от ляво, но топката излиза от очертанията.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′

ГОЛ ЗА АРДА! Отлича атака на домакините. Жуниньо напредна и навлезе в наказателното поле, но вместо да стреля, реши че е по-добре да подаде успоредно към Коконов, който с левия крак намери далечния ъгъл на вратата на Шейтанов. "Орлетата" изглеждат в нокаут. Ще имат ли сили да отговорят през втората част?

38′

Арда надиграва Пирин в последните минути. Благоевградчани до момента нямат опасност пред вратата на Караджов.

32′

Спас Делев проби отляво, но играч на Пирин изби в корнер. Бившият футболист на "орлетата" центрира добре, но Стилиян Николов игра най-умело с глава в наказателното поле и предотврати опасността.

26′

Жълт картон за Стилиян Николов.

25′

Спас Делев стреля по диагонала, но Шейтанов се намеси и улови.

18′

ГОЛ ЗА АРДА! Домакините успяха да открият! При една атака на кърджалии, топката стигна в непокрития Лъзечар Котев, който от около 24 метра стреля, а титулярът в този мач Шейтанов не успя да се намеси адекватно и допусна попадение! От началото на сезона стражът беше резерва на Петър Петров, но днес Фийни е решил да му гласува доверие. Дали ще съжалява или младокът ще се реваншира?

10′

Скучни първи 10 минути на стадиона в Кърджали. Без опасности пред двете врати. Притежанието на топката е 60% на 40% в полза на домакините.

5′

Искри между Жуниньо и Спас Георгиев. Капитанът на гостите Светослав Дяков пробва да потуши страстите. Двамата се разминават само с предупреждение от главния съдия Георги Кабаков.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

81 Атанас Зехиров

Арда приема Пирин в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Кърджали е от 18:15 часа. И двата тима се намират в криза и ще преследват победата на всяка цена.

В миналия кръг Арда отстъпи на Ботев (Пловдив), а Пирин на Локо (София).

Неубедителните резултати отреждат и на двата тима места в дъното на класирането, но амбициите им са много по-високи от оцеляването.

Арда събра едва пет точки до момента. Отборът е с нов треньор - Георги Чиликов, който замени Николай Киров. В Пирин обясняват незавидното си предпоследно място със съдийски грешки.

Чиликов няма да може да разчита на капитана Пламен Крумов. Очаква се като партньор на Алекс Петков в отбрана да излезе Милен Стоев.

Мениджърът на Пирин Уорън Фийни пък няма да разчита на контузените капитан Николай Бодуров и наказаният Станислав Манолев. В състава се завръща звездата Станислав Костов, който ще започне от първата минута.

Станислав Костов: Пирин постоянно губи точки заради съдиите

"Може би, не започнахме така, както всички очаквахме, както градът и феновете очакваха"