Истинско шоу сътвориха футболистите на Арда в срещата си с Поморие от 28 кръг на Втора лига.

Пред повече от 3000 зрители те победиха с 2:0. Началото бе дадено още в 7-та минута, когато Марчев нахлу от дясно, подаде в наказателното поле, първо Коконов се размина, но намиращият се зад него Законов бе точен и откри резултата. Втората опасна ситуация бе секунди по-късно, но този път стражът на гостите парира удар на Коконов.

В 12-та минута именно Коконов бе причината главният съдия да посочи бялата точка, след като защитник на Поморие игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Венцислав Христов, който покачи на 2:0 със своя 11-ти гол за сезона. Натискът на Арда продължи и само след няколко минути последваха опасни удари на Марчев, Коконов и Сандев.

След почивката играчите на Стамен Белчев отново поставиха под обстрел вратата на гостите. Веселин Марчев опита да вкара, но топката бе избита в ъглов удар. Капитанът Пламен Крумов в 52-та минута изпълни пряк свободен удар, но резултатът остана непроменен.

Едва в 69-та минута гостите отправиха първи сериозен удар към Караджов, но до попадение не се стигна. Появилият се през второто полувреме Ахмед Осман уцели напречната греда в 72-та минута, но топката излезе в ъглов удар.

С тази поредна победа тимът от Кърджали е на трето място с 56 точки. На 19-ти май от 15.00ч., Арда е домакин на ЦСКА 1948 в дербито на 29 кръг на Втора лига.