Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:

КРАЙ НА МАЧА!

86′

Крачунов получи жълт картон за нарушение срещу Руменов.

80′

ГОЛ НА ЛОКОМОТИВ! С първия си точен удар към вратата, гостите вкараха! Октавио засече центрирана топка с глава, а Караджов не успя да се намеси и резултатът бе изравнен!

78′

Много добър удар на Тонислав Йорданов, който получи на границите на наказателното поле, нагласи си на удобния десен крак и стреля, но вратарят изби.

72′

Спас Делев, който получи удар, напусна терена, на мястото му влиза Руменов.

70′

Гостите продължават да са без чисто голово положение.

63′

Владимир Семерджиев бе заменен от Красимир Милошев.

63′

Лолала бе заменен от Бухмиди.

62′

Спас Делев получи жълт картон

56′

Жуниньо бе заменен от Тонислав Йорданов

52′

АВТОГОЛ НА ЛОКО (СОФИЯ)! Пламен Крумов пусна в наказателното поле към Делев, но Катсикас от непосредствена близост опита да избие, но доста злощастно насочи топката във вратата си.

51′

Мудни първи минути на втората част. Скуката властва на стадиона в Кърджали.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

44′

Жълт картон за Октавио

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41′

Милен Желев стреля встрани от вратата.

32′

Арда доминира, но към момента играчите на тима не намират верния път към целта.

26′

Нов шанс за Арда! Спас Делев центрира от корнер, Жуниньо бе забравен от защитата и игра с глава, но топката по чудо не влезе във вратата.

20′

Възможност за домакините! Спас Делев получи дълго подаване и навлезе в наказателното поле, опита удар с левия крак, но топката мина много близо до целта.

15′

Владеене на топката: Арда 76%, Локомотив: 24%.

8′

Георгиос Катсикас зивърши нарушение, Спас Делев изпълни, топката отскочи в стената и затрудни вратаря, но все пак се справи и изби.

6′

Тилев центрира, Йоргос Кацикас изчисти.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′

98 Тонислав Йорданов 14 Християн Чипев

Отборите на Арда и Локомотив (София) ще премерят сили в късния петъчен двубой от програмата на efbet Лига. Началният час на мача е 21:00. Двата тима не се намират в оптимална форма, което е още една предпоставка за изключително интересно съперничество в Кърджали.

В Арда очакват попълнение от Бразилия

Николай Киров ще освежи халфовата линия на тима

Домакините играят доста колебливо напоследък. Те отпаднаха още на старта в Лигата на конференциите от израелския Апоел (Беер Шева), а в шампионата спечелиха единствено гостуването си на Левски (2:0). Отборът не успя да вкара гол в мачовете с Ботев (Враца) и Царско село, което не може да не притеснява Николай Киров.

На управленско ниво бяха извършени и множество промени, като от вчера цялата спортно-техническа власт е в ръцете на бившия национал Ивайло Петков. Доскорошният шеф Петър Пешев вече няма никакви функции в клуба. Именно тези събития могат да подействат разсейващо на "сините".

Арда с промени в ръководството и УС на клуба

Петър Пешев вече не е изпълнителен директор

В състава на Локомотив ще има няколко промени в сравнение с гостуването в Разград. Очаква се атаката да води Карим Бухмиди, а зад него да действат Раел Лолала, Валентин Николов и Александър Александров.

Двата отбора са играли помежду си в официални мачове само два пъти. През сезон 2018/19 те са съперници във Втора лига, като Арда печели с 3:0 в "Надежда" и 2:0 на собствен терен.

Лудогорец - Локомотив (София) 5:0, в мач от efbet Лига

Лудогорец не усети съпротива от Локо (Сф) и продължава без грешка в efbet Лига

"Орлите" разбиха новака в първенството с 5:0

Главен съдия на срещата е Станимир Тренчев с помощници Георги Тодоров и Димитър Димитров. Делегат на БФС е Димитър Петров, а работата на реферите ще следи Стоян Денев.