Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

90+2′

В последните секунди на мача Красимир Милошев стреля опасно от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов отрази изстрела му.

87′

В ответната атака домакините пратиха за четвърти път топката в мрежата на гостите, но попадението правилно беше отменено, тъй като играч на Арда се е намирал в положение на засада.

86′

Четири минути преди края на мача столичани имаха прекрасна възможност да върнат едно попадение. Франса проби по левия фланг и подаде към Костов, който стреля от непосредствена близост до вратата, но стражът на домакините опази мрежата си от попадение.

83′

Атанас Зехиров се появи в игра на мястото на Джуниет Али.

82′

Всичко в мача вече е ясно. Двубоят се доиграва.

70′

Станислав Иванов отстъпва мястото си на Светослав Ковачев.

70′

Теодор Иванов заема мястото на Александър Александров.

69′

Пламен Крачунов е заменен от Алекс Петков.

68′

ГОЛ ЗА АРДА! Бразилецът Бруно Франко изчисти нескопосано, кълбото се озвова в полузащитника Илия Юруков и с мощен удар той сложи край на интригата.

62′

Мики Орачев е заменен от Карлос Франса.

Снимка 618161

Източник: startphoto.bg

60′

Очевидно е, че "столичните железничари" изпитват сериозни проблеми в дефанзивен план. Скоростният футболист Ел Мами Тетах излезе на стрелкова позиция и от близко разстояние не успя да преодолее Любенов.

58′

Жълт картон за Радослав Цонев.

54′

Боруков! Домакините бързо можеха да спихнат по-активните действия на клуба от София! Таранът Преслав Боруков изпревари персоналния си пазач, отигра топката с глава, предизвиквайки Алесандър Любенов да прави спасяване.

50′

Възможност за "железничарите"! Крилото Юлиан Ненов получи празно пространство, превзе го и предпочете да отправи изстрел, ала кълбото рикошира коварно в крака на противник и премина опасно покрай вратата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

ГОЛ ЗА АРДА! Тимът от Кърджали продължи с по-добрата игра и заслужено се добра до второ попадение. След добро разиграване, Преслав Боруков умело пропусна топката към Станислав Иванов, като атакуващият плеймейкър с помощта на рикошет записа името си сред голмайсторите.

36′

ГОЛ ЗА АРДА! Съставът в синьо се възползва от груба грешка в редиците на "червено - черните"! Левият краен бранител Мики Орачев сбърка в подаването към Марио Петков, а нападателят Преслав Боруков от непосредствена близост съумя да отбележи.

28′

Мартин Райнов се контузи и е заменен от Юлиан Ненов.

23′

Греда за Арда! Възпитаниците на Александър Тунчев бяха много близо да поведат в двубоя! Офанзивните играчи на отбора осъществиха великолепна комбинация, когато топката достигна до Радослав Цонев в наказателното поле, чийто удар бе блокиран от защитника Лука Иванов. При центрирането от корнер, бранителят Пламен Крачунов с глава нацели десния страничен стълб на вратата на гостите.

15′

Домакините установиха натиск над своя съперник и създадоха опасни атаки, в които обаче им липсваше прецизност, за да открият резултата. Халфът Радослав Цонев на два пъти опита да се разпише, но единият му изстрел попадна право в обсега на Александър Любенов.

10′

Равностойни първи минути на срещата. Двата отбора към момента изглежда не искат да предприемат излишни рискове.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1. Анатолий Господинов (в) 24. Александър Любенов (в)
Александър Тунчев Станислав Генчев
36. Васил Симеонов (в) 1. Бабукар Гайе (в)
97.Жосе Жуниор

Арда приема Локомотив (София) на старта на плейофите в efbet Лига. Срещата в Кърджали е днес от 17:45 часа. Главен съдия на мача е Никола Попов.

Домакините ще преследват победата на всяка цена, ако искат да запазят шансове за седмото място в крайното класиране.  В същото време "железничарите" на практика доиграват сезона, след като през седмицата отпаднаха на полуфиналите на Sesame Купа на България.

Арда подписа с Умар Сако за три години

Футболистът беше откупен от ЛАСК Линц

Домакините ще са без контузените Алекс Петков, Деян Лозев и Иван Тилев. Локомотив има куп проблеми преди днешната среща. С наказания са Алан Диас, Божидар Кацаров, Димо Бакалов и Матеус Дуарте. Контузен е Каду.

Двата тима се изправиха един срещу друг и в последния мач от редовния сезон в първенството. Преди седмица двубоят в "Надежда" завърши 1:1, а първата среща в Кърджали - 2:2.